TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerem miejskim w zimie? Tak - w Krakowie i to taniej
InfoBike.pl - Opublikowano: 12.12.2017 14:51:48
Rowerem miejskim w zimie? Tak - w Krakowie i to taniej

Krakowskie Wavelo to pierwszy tego typu system rowerów miejskich w Polsce, który funkcjonuje przez cały rok. Teraz z promocyjną ceną za wypożyczenie.

Krakowskie Wavelo to pierwszy tego typu system rowerów miejskich w Polsce, który funkcjonuje przez cały rok. Aby zachęcić użytkowników do korzystania z jednośladów w sezonie zimowym, operator Wavelo – firma BikeU – przygotował specjalną promocję.

Zgodnie z umową z miastem, w zimie liczba rowerów miejskich zostaje zmniejszona. Obecnie na ulicach Krakowa, w ruchu jest 570 pojazdów. Aby ułatwić podjęcie decyzji o wyborze roweru, jako środka transportu przy ograniczonej liczebności jednośladów, Wavelo kusi specjalną zimową zniżką.

Od 6 grudnia, aż do końca lutego minuta jazdy w taryfie "Pay As You Go" kosztuje tylko 10 groszy, czyli prawie dwa razy mniej, niż zwykle. Aby uruchomić tę opcję wystarczy zarejestrować się w systemie i zasilić swoje konto Wavelo kwotą 29 zł, z której następnie pobierane będą opłaty za jazdę rowerem. Takie doładowanie pozwala na prawie 5 godzin nieprzerwanej podróży. Po tym czasie, koniecznie będzie ponowne zasilenie konta.

- Pay As You Go to opcja idealna na zimę, kiedy o wypożyczeniu roweru często decydują zmienne warunki pogodowe i temperatura panująca na zewnątrz. Wybór taryfy "płać za minutę" daje dużą swobodę – jeździmy, kiedy chcemy; płacimy tylko za przejechany czas i nie musimy martwić się o przepadanie pieniędzy, bo zgromadzone na koncie środki są ważne przez najbliższe siedem lat – przekonuje Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny projektu.

Wavelo oferuje przez cały rok cztery plany abonamentowe. Użytkownikom regularnym operator proponuje opcje miesięczne: abonament 60, w którym za 19zł miesięcznie można jeździć za darmo przez godzinę dziennie oraz abonament 90, który daje możliwość spędzenia na rowerze 90 minut dziennie za kwotę 24zł. W obu opcjach abonamentowych po przekroczeniu wykupionych minut każda kolejna minuta to tylko 5 groszy! Oprócz regularnych planów, dostępne są również dwie taryfy prepaid: Pay As You Go ("płać za minutę"), gdzie regularna cena to 19 groszy za minutę oraz tzw. bilet dzienny, który za 29 zł umożliwia jazdę przez 12h.Sprawdź też:
rower miejski
Wavelo
BikeU

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.