TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom wreszcie z połączeniem lotniczym
RADIO ZET - Opublikowano: 22.05.2015 14:42:43

Port lotniczy w Radomiu podpisał w końcu umowę na regularne połączenia do Rygi. Samoloty AirBaltic mają latać z Radomia trzy razy w tygodniu - informuje Radio Zet.

Port lotniczy w Radomiu podpisał w końcu umowę na regularne połączenia do Rygi. Samoloty AirBaltic mają latać z Radomia trzy razy w tygodniu - informuje Radio Zet.

Przez rok od otwarcia na lotnisku w Radomiu hulał wiatr. Latały stamtąd tylko prywatne maszyny. Połączenie z Rygą, które będzie uruchomione od września może jednak nie uratować tonącego portu. Ubiegły rok lotnisko zakończyło ze stratą 12,5 mln. złotych.

Eksperci lotnictwa od początku mówili, że budowa tego lotniska to zły pomysł. Do Warszawy jest tylko półtorej godziny drogi, a stamtąd można polecieć w prawie każdy zakątek świata.

Radomskie lotnisko w wakacje też będzie stać puste, bo żadna linia czarterowa nie otworzy połączenia. Mimo braku pasażerów i strat port zatrudnia 140 osób.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
AirBaltic
Ryga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.