TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przy lotnisku w Jasionce otwarto hotel
InfoAir.pl - Opublikowano: 03.10.2019 10:30:27
Przy lotnisku w Jasionce otwarto hotel; fot. Podkarpackie.pl

Hotel ma 120 pokoi, w standardzie trzech gwiazdek; może przyjąć niemal 300 gości.

Prawie 40 mln zł kosztowała budowa hotelu przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Obiekt ma 120 pokoi, w standardzie trzech gwiazdek; może przyjąć niemal 300 gości.

We wtorek - 1 października - uroczyście otwarto Hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport, który należy do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH). Prezes holdingu Gheorghe Cristescu powiedział w trakcie otwarcia, że inwestycja została zrealizowana w ciągu 13 miesięcy. Dodał, że hotel ma dwie sale konferencyjne oraz własną restaurację.

Przekonywał, że Jasionka jest dobrym miejscem do inwestowania. "Kiedy budowaliśmy ten hotel, mieliśmy takie wsparcie, że chce się wracać i inwestować kolejne pieniądze" – powiedział Cristescu.

Dwa lata od umowy

Prezes PHH przypomniał, że dwa lata temu w czasie Kongresu 590, który odbywa się co roku w Jasionce, w pobliskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego podpisywał umowę franczyzową z siecią IHG, do której należy marka Holiday Inn Express.

"Dla mnie to był sygnał, że premier naszego kraju interesuje się tym, co się dzieje na rynku hotelarskim. (...) Sądzę, że to był sygnał dla całego rynku hotelarskiego i turystycznego w kraju" – powiedział Cristescu.

Obecny na konferencji prezes spółki zarządzającej lotniskiem w Jasionce Adam Hamryszczak zaznaczył, że otwarcie hotelu następuje "w najlepszym z możliwych momencie rozwoju portu".

"Z roku na rok przybywa nam coraz więcej pasażerów, w związku z powyższym z tego hotelu będą korzystali zarówno pasażerowie, którzy są dla nas kluczowi, ale także przedstawiciele załóg, jak również przedstawiciele obsługi technicznej. (...) z hotelu będą korzystali goście Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, jak również przedstawiciele regionalnego biznesu" – mówił.

Podkarpackie okno

Zdaniem Hamryszczaka podrzeszowski port wchodzi do grona największych lotnisk w Polsce, które tego typu obiekt mają w najbliższym otoczeniu. "Jestem przekonany, że wraz z otwarciem tego hotelu będą również rosły przychody pozalotniskowe dla naszej spółki" – stwierdził prezes lotniska w Jasionce.

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl przyznał, takiego obiektu brakowało w pobliżu lotniska. Zwrócił uwagę, że hotel powstał bardzo szybko. "Widać było determinację, zaangażowanie w tę inwestycję" – mówił.

Hotel w Jasionce ma 120 pokoi; elewacja budynku w 30 proc. została wykonana ze szkła.

Polski Holding Hotelowy (przekształcony w styczniu 2019 z Chopin Airport Development) posiada dziewięć obiektów zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie, Gdańsku, Międzyzdrojach i na Półwyspie Helskim. Do końca 2019 roku ma zostać otwarty kolejny hotel - Moxy w Poznaniu. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Rzeszów