TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prokuratura nadal bada spóźnienie Autosanu i ma wątpliwości
RM F FM - Opublikowano: 30.11.2018 08:34:35

Śledztwo ws. Autosanu: Biegły zbada, czy spółka poniosła szkodę.

Jak informuje RMF FM - prokuratura nie może ustalić, czy były dyrektor Autosanu, który spóźnił się 20 minut z ofertą na autokary dla wojska, wyrządził spółce szkodę.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, śledczy powołali biegłego, który ma to zbadać. To działania w postępowaniu dotyczącym wyrządzenia sanockiej fabryce szkody znacznych rozmiarów przez byłego dyrektora.

Ekspert ma sprawdzić, czy faktycznie przez spóźnienie pracownika spółka z Sanoka poniosła szkodę, a jeśli tak - w jakiej wysokości. Okazuje się, że nie jest to oczywiste.

W trakcie śledztwa podnoszono, że szkodę firma mogłaby ponieść, gdyby mogła zarobić na dostawach dla armii, a do tego droga była daleka. Najpierw oferta musiałaby trafić do wojska - a nie trafiła. Później Autosan musiałby wygrać przetarg - to nie było pewne, następnie musiałaby dostawy zrealizować z zyskiem. Dopiero ten utracony zysk mógłby być traktowany jako szkoda.

Biegły ma do lutego czas na sporządzenie skomplikowanej opinii. Jeśli nie uda mu się wyliczyć szkody, może się okazać, że śledztwo zostanie umorzone.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.