TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prokuratura bada gdański zakup autobusów cabrio
TROJMIASTO.PL - Opublikowano: 10.03.2017 14:08:56

Prokuratura chce sprawdzić, czy przetarg na zakup i obsługę autobusów był zasadny i zgodny z prawem.

Jak informuje portal Trojmiasto.pl - Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz zabezpieczyła dokumentację przetargową na zakup autobusów typu cabrio, które miałyby w tym roku obsługiwać nową turystyczną linię autobusową w Śródmieściu.

- Zawiadomienie złożyła osoba prywatna. Kwestionuje ona przetarg na zakup autobusów, poddaje w wątpliwość zasadność prowadzenia przez spółkę miejską działalności związanej z usługami turystycznymi. W związku z tym zawiadomieniem prokuratura w ramach czynności sprawdzających ustala zasadność ogłoszenia przetargu dotyczącego nabycia autobusów i sposobu przeprowadzenia tego przetargu oraz uzasadnienia finansowego ? mówi Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Przetarg na zakup autobusów trwa, ale data otwarcia ofert została przesunięta. Na początku miesiąca spółka GAiT zmieniła ją z 7 na 14 marca.

Według ustaleń portalu zawiadomienie złożył jeden z właścicieli firm meleksowych, które do tej pory świadczyły podobne usługi, ale z ich działalności nie były zadowolone władze miasta. Na hałas i brawurową jazdę często narzekali też mieszkańcy Głównego i Starego Miasta. Gdy miasto ujawniło swoje plany na tegoroczny sezon turystyczny, właściciel jednej z firm twierdził, że to jego pomysł, który miasto odrzuciło rok wcześniej, a metody wyboru partnerów (GAiT i GOT) to ograniczanie konkurencji i łamanie prawa. Groził też protestem i blokadą miasta (ostatecznie z tego pomysłu się wycofano).

Przypomnijmy. Nowa linia autobusowa typu "Hop on hop off" to nowy pomysł władz miasta na obsługę ruchu turystycznego w Śródmieściu. Autobusy mają kursować co 30 min (18 kursów dziennie), a na pokładzie pomieścić ok. 30 osób, które o najpopularniejszych zabytkach i miejscach w Gdańsku będą mogły słuchać w ośmiu językach. Pojazdy będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 24-godzinna wejściówka ma kosztować 45 zł. Bilety będzie można kupić w Internecie, a także w Punktach Informacji Turystycznej, na dworcach czy lotnisku. Pierwsze kursy odkrytych autobusów miałyby ruszyć już w maju, ale ze względu na postępowanie prokuratury niewykluczone, że termin ten - podobnie jak rozstrzygnięcie przetargu - zostanie przesunięty.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk
cabrio

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.