TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Primera Air ogłasza bankructwo. Co z biletami?
InfoAir.pl - Opublikowano: 03.10.2018 10:30:10
Primera Air ogłasza bankructwo. Co z biletami?

Islandzka linia lotnicza Primera Air ogłosiła, że od 2 października 2018 r. zawiesza wszystkie swoje loty.

Islandzka linia lotnicza Primera Air ogłosiła, że od 2 października 2018 r. zawiesza wszystkie swoje loty.

Primera Air potwierdziła, że ostatni jej lot zakończył się o północy 1 października br., co oznacza, że pasażerowie, których loty zostały zakłócone utracili ważność swoich biletów. Mają oni jednak możliwość zabezpieczenia biletu powrotnego do domu, jeśli zarezerwują go w ramach specjalnego pakietu. Ponadto, inne linie lotnicze mogą zaoferować pasażerom specjalne zniżki za przewóz z powodu zaistniałych problemów w podróży.

Pasażerowie mogą ubiegać się o zwrot kosztów za zakłócony lot w następujących okolicznościach:

• Rezerwacji za pośrednictwem biura podróży lub partnerskiej linii lotniczej. Podmioty te są odpowiedzialne za zaistniałe problemy, o ile loty zostały objęte ubezpieczeniem podróżnym. Co ważne, podczas wakacji zorganizowanych takie ubezpieczenie jest obowiązkowe.

• Inną opcję uzyskania odszkodowania mają pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji biletów bezpośrednio w Primera Air i skorzystali z karty kredytowej jako środka płatniczego. Płatność ta może być zakwestionowana, zanim zostanie zaksięgowana na rzecz linii lotniczej. Ponadto, istnieje możliwość spłaty kwot obciążonych w przypadku ogłoszenia bankructwa. W tym celu należy wysłać dokument do odpowiedniej firmy wydającej karty kredytowe, która poświadcza odrzucone roszczenia linii lotniczej.

-"Niestety. pasażerowie, którzy ucierpieli z powodu zakłóceń lotu kwalifikujących się do uzyskania odszkodowania, mogą nie być w stanie dochodzić swoich praw, chyba że ich lot był obsługiwany przez inną linię lotniczą niż Primera Ai - podkreśla Magdalena Bursa-Łapińska, Radca Prawny AirHelp.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Islandia
  • Patryk Krzywik – 03.10.2018

    Polska na potęgę kupuje tramwaje a pesa na skraju bankructwa... Gdzie tu logika 😘

  • Marek Maslowiec – 03.10.2018

    PrimeraAir glownie operowala na czarterach z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Skandynawii oraz innych krajow europejskich. Operacje z/do Islandii nie byly ich glowna dzialalnoscia.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.