TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PPL z przetargiem na nowy terminal w Radomiu
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 30.09.2019 13:30:41
PPL z przetargiem na nowy terminal w Radomiu

Ogłoszono przetarg na budowę nowego terminalu na lotnisku w Radomiu.

Przetarg na budowę terminalu na lotnisku w Radomiu ogłosiło w poniedziałek Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL). Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 270 mln zł.

Jak poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej szef PPL Mariusz Szpikowski, przedmiotem zamówienia jest wybudowanie terminalu o powierzchni 30 tys. m kw. W budynku ma się znajdować m.in. 30 stanowisk check-in, 10 kontroli bezpieczeństwa i po osiem kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach.

Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W dużej i przystosowanej do potrzeb głównie pasażerów lotów strefie komercyjnej zaplanowano liczne punkty gastronomiczne i handlowe.

21 dni

Na składanie ofert w przetargu przewidziano 21 dni, a Porty Lotnicze chcą wybrać wykonawcę terminala ok. połowy grudnia br., a umowa zostałaby podpisana na początku stycznia przyszłego roku po zakończeniu ewentualnej procedury odwoławczej. Zgodnie z tym harmonogramem budowa terminala ma zakończyć się w czwartym kwartale 2020 r.

Lotnisko w pierwszej fazie ma obsługiwać rocznie 3 mln pasażerów. Od lata 2021 r. połączenia czarterowe z lotniska w Radomiu będzie oferować biuro podróży Itaka, z którym PPL podpisały w tej sprawie list intencyjny.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
Lotnisko Radom
PPL