TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznańskie lotnisko w lutym: 122 946 pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 23.03.2019 11:46:31
Poznańskie lotnisko w lutym: 122 946 pasażerów

Port lotniczy Poznań - Ławica podsumował wyniki za luty 2019 roku. Jest spadek.

Port lotniczy Poznań - Ławica podsumował wyniki za luty 2019 roku. Obsłużono ponad 122 tysiące pasażerów, co stanowiło 5% spadek w stosunku do ubiegłego roku.

W podziale na sektory sytuacja jest mieszana. Sektor legacy, czyli przewoźników stałych takich jak np. LOT czy Lufthansa odnotowano aż 11% wzrost liczby pasażerów. Było ich 37 715. To dobra wiadomość, ponieważ wskazuje na coraz większe zainteresowanie stałymi połączeniami przewoźników regularnych.

Nieco mniej optymistycznie wyglądają wyniki w sektorze przewoźników niskokosztowych. Tu jednak należy mieć na uwadze, że linie zrezygnowały z kilku połączeń, które jeszcze rok temu były obsługiwane. Wynika to z prowadzonej przez przewoźników polityki połączeń w całym kraju. W lutym 2019 roku obsłużono w tym sektorze 73 329 osób, czyli 10% mniej niż w 2018 roku.

Taki sam spadek odnotowano w sektorze połączeń czarterowych, z których skorzystało 11 674 pasażerów.

Najczęściej wybieranymi kierunkami regularnymi były:

- Warszawa (15 692 pasażerów)

- Londyn - Luton (11 692 pasażerów)

- Frankfurt (10 217 pasażerów)

Wśród połączeń czarterowych największym powodzeniem cieszyły się:

- Hurgada (2938 pasażerów)

- Antalya (1494 pasażerów)

- Ras Al Chaima (1471 pasażerów)

Pasażerowie poznańskiego portu mogą jednak odliczać dni do nowych połączeń. Od 1 kwietnia będzie można polecieć do Zadaru, od 2 kwietnia do Cork i Stockholmu, a od 3 kwietnia do Rzymu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.