TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznańskie lotnisko w lipcu 2019: 292 340 pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 03.09.2019 17:30:32
Poznańskie lotnisko z danymi za lipiec: 292 340 pasażerów

W lipcu lotnisko w Poznaniu obsłużyło 292 340 pasażerów, czyli o 10% mniej niż rok wcześniej.

W lipcu lotnisko w Poznaniu obsłużyło 292 340 pasażerów, czyli o 10% mniej niż rok wcześniej.

W segmencie Legacy odnotowano wzrost o 3%. Utrzymujący się trend wzrostowy w tym segmencie pokazuje, że umacnia się przewóz pasażerski liniami tradycyjnymi, co podkreśla także wprowadzona niedawno szósta rotacja na trasie POZ-WAW.

W segmencie charter odnotowano spadek -15%.

W 2019 roku występują ograniczenia oferty czarterowej, która jest wynikiem nadpodaży na rynku w roku ubiegłym, a ta doprowadziła do minimalizacji marży organizatorów imprez turystycznych. Ze względów finansowych, w roku bieżącym organizatorzy kładą nacisk na uzyskanie lepszych wyników finansowych. Nie bez znaczenia jest fakt, iż w roku ubiegłym w segmencie czarterowym Poznań odnotował rekordowy wzrost, bo aż 66%. Tak duży wzrost w jednym roku, może podlegać korekcie w kolejnym i mamy obecnie z taką korektą do czynienia. Duża baza odniesienia powoduje, iż procentowy spadek ruchu przekłada się na duże liczby. Mimo powyższego w POZ w ruchu czarterowym pojawiły się 3 nowości: Oman, Ibiza, Tivat.

W segmencie LCC odnotowano spadek -8%.

W całym roku ubiegłym w segmencie LCC Poznań także odnotował rekordowy wzrost 25%. Oczywiste jest, iż także i w tym przypadku duży wzrost w jednym roku, może podlegać korekcie w kolejnym. Wyniki zeszłego roku mają zatem wpływ na duże liczby tego roku. Ponadto kiedy nowe połączenia uruchamiane są w danym roku, w kolejnym może funkcjonować tylko część, a pozostała jest kasowana. Jest to naturalny ruch w ramach branży.

Przypominamy, iż w roku bieżącym z Portu Lotniczego Poznań-Ławica, za sprawą Wizz Air oraz Ryanair zostały uruchomione nowe regularne połączenia lotnicze do: Cork, Zadaru, Rzymu-Ciampino, Sztokholmu-Skavsta, Kawali.

Wkrótce rozpoczną się operacje do: Kutaisi, Birmingham, Odessy, Charkowa, Budapesztu, a także dodatkowo do Paryża Beauvais.

Jak informuje poznański port, pomimo zamknięcia bazy operacyjnej przez linię lotniczą Wizz Air w Poznaniu, przewoźnik będzie obsługiwał od września dwa nowe kierunki z Poznania, a w sezonie zimowym 19/20 tygodniowa liczba miejsc będzie zbliżona do oferowania z roku poprzedniego, co pokazuje, iż POZ jest nadal ważnym punktem dla tej linii lotniczej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Poznań