TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznajcie kobiety na polskich lotniskach [FILM]
InfoAir.pl - Opublikowano: 08.03.2018 11:21:58
Kobiety na polskich lotniskach

Za sprawne przygotowanie samolotu, czyli wszystkie czynności, usługi i procesy ujęte w tzw. obsłudze naziemnej odpowiada szereg osób, wśród których coraz liczniej spotkać możemy kobiety.

Z okazji Dnia Kobiet firma LS Airport Services S.A. postanowiła przybliżyć pasażerom korzystającym z linii lotniczych sylwetki kobiet, które pracują w Spółce wykonując różne zadania. Z uwagi na to, że pracownicy LS Airport Services obsługują blisko połowę lotów na polskich lotniskach, wielce prawdopodobne jest to, że pasażerowie linii lotniczych, ich bagaże, przesyłki bądź samoloty, którymi podróżowali, mieli kontakt z kobietami o których piszemy poniżej.

Aktualnie LS Airport Services to największe polskie przedsiębiorstwo zajmujące się obsługą naziemną samolotów na warszawskim Lotnisku Chopina, a także w portach lotniczych w Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz w Modlinie. Firma zatrudnia ponad 2500 pracowników, w tym 685 kobiet. Pracują we wszystkich obszarach funkcjonowania Spółki. Spotkamy je zarówno na płycie lotniska, w przestrzeni w której przebywają pasażerowie przed i po locie, w magazynie cargo czy na szeroko rozumianym zapleczu lotnisk oraz Spółki. Pełnią różnorodne funkcje. W dynamicznie rozwijającej się branży lotniczej potrafią się świetnie odnaleźć i rozwinąć zostając z nami na lata.

Z uwagi na różnorodność zadań i obowiązków, przy odpowiednim zaangażowaniu i wykazywanej ambicji awansują osiągając niejednokrotnie stanowiska managerskie - również najwyższego szczebla – czego przykładem są np. Panie Danuta Nowak czy Pani Agnieszka Koprowska, pełniące obecnie odpowiednio funkcję Dyrektorów Oddziału Modlin, czy Gdańsk. Również funkcję Wiceprezesa LS Airport Services pełni kobieta, Pani Anna Rosek, która przed trafieniem do Zarządu Spółki pełniła szereg różnych funkcji w branży lotniczej i zna ją od podszewki. Poznajcie je bliżej na filmie:


Kobiety LS Airport Services

Jakie są kobiety, które pomagają nam latać? Oto garść ciekawostek na ich temat:

  • Średni wiek kobiet zatrudnionych w LS Airport Services to 35 lat,

  • Najpopularniejsze imiona, jakie mają kobiety zatrudnione w spółce to Katarzyna, Anna i Małgorzata,

LS Airport Services zatrudnia łącznie (na wszystkich oddziałach) 685 kobiet, co stanowi ponad 27% zatrudnionych w spółce osób. Na lotniskach w Warszawie i Modlinie kobiety stanowią 25% załogi, na lotniskach w Katowicach i Krakowie 33% a na lotnisku w Gdańsku 36%.

Kobieca struktura

Najwięcej Pań, bo ponad 320, zatrudnionych jest w obszarze związanym z szeroko rozumianą obsługą pasażera. Zajmują stanowiska zarówno agenta ds. obsługi pasażerskiej, jak i koordynatorów pracy poszczególnych zespołów odpowiadających za obsługę pasażerów na lotniskach.

Ponad 180 kobiet pracuje w obszarze tzw. obsługi naziemnej obejmującej zarówno pokład samolotów jak i przestrzeni magazynowej, cargo. Podobnie jak w przypadku obsługi pasażerskiej część Pań zajmuje w tym obszarze stanowiska koordynatorów, tzw. team leaderów, gdzie zarządzają obsługą naziemną samolotów.

Kolejną, liczącą ponad 70 kobiet grupę stanowią Panie pracujące w szeroko rozumianej administracji Spółki. Dbają one o wiele strategicznych z punktu widzenia organizacji procesów i elementów takich jak prowadzenie spraw personalnych, szkolenia, BHP, finanse etc.

-"Przybliżając, przy okazji Dnia Kobiet, pracę zatrudnionych w branży lotniczej kobiet chcielibyśmy podziękować im za ich codzienne zaangażowanie wkładane w wykonywane obowiązki. W kontekście ich pracy możemy rzeczywiście stwierdzić, że Kobiety zatrudnione w LS Airport Services każdego dnia dodają nam skrzydeł! Życzymy im przy okazji nie tylko wysokich lotów, ale również tego, aby realizowane przez nie zadania i wyzwania dnia codziennego dostarczały im wiele radości i satysfakcji! - mówi Sebastian Grochala, rzecznik prasowy LS Airport Services S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
steward
LS Airport Services
  • LS Airport Services – 08.03.2018

    W imieniu naszych fantastycznych kobiet dziękujemy i pozdrawiamy! :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.