TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polska wzywa do zawieszenie regularnych lotów pasażerskich w UE
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 19.03.2020 13:30:26
Polska wzywa do zawieszenie regularnych lotów pasażerskich w UE; fot. mi.go.pl

Adamczyk apeluje o czasowe zawieszenie regularnych lotów pasażerskich w UE

18 marca minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poprosił unijną komisarz transportu Adine Valean, by rozważyła czasowe zawieszenie regularnych lotów pasażerskich na terenie UE.

Minister Andrzej Adamczyk wystąpił do unijnej komisarz ds. transportu Adiny Valean z prośbą o rozważenie czasowego zawieszenia startów i lądowań samolotów pasażerskich realizujących regularne loty na terenie Unii Europejskiej z powodu epidemii koronawirusa - poinformował w środowym komunikacie resort infrastruktury.

W swoim wystąpieniu minister Adamczyk zwrócił się o pilne podjęcie, we współpracy z państwami członkowskimi UE, szybkich i zdecydowanych działań mających na celu ograniczenie możliwości przenoszenia i rozprzestrzeniania się choroby w Europie i na całym świecie.

"Unia Europejska stoi przed bezprecedensowym wyzwaniem związanym z globalnym wybuchem pandemii koronawirusa. Musimy zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 w skoordynowany sposób, fragmentacja wysiłków sprawi, że będziemy jeszcze bardziej narażeni. Nadszedł już więc czas podjęcia odpowiedzialnych i solidarnych, a jednocześnie bardzo trudnych decyzji" – napisał w liście minister infrastruktury.

Adamczyk przypomniał, że Polska, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo obywateli w kraju, ale także w Europie i na świecie, wprowadziła ograniczenia w transporcie międzynarodowym.

Od 15 marca 2020 r. zawieszone zostały międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Zostały także przywrócone kontrole graniczne i ograniczenia na wjazd cudzoziemców na terytorium Polski.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linia
rząd