TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podkarpackie: lotnisko w Jasionce zaprezentuje się na Routes Europe
PAP - Opublikowano: 21.04.2017 15:44:37
Podkarpackie: lotnisko w Jasionce zaprezentuje się na Routes Europe

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) po raz pierwszy weźmie udział w Routes Europe. Impreza, w czasie której spotykają się przedstawiciele m.in. linii lotniczych oraz lotnisk z całej Europy, odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia w Belfaście w Irlandii Północnej.

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) po raz pierwszy weźmie udział w Routes Europe. Impreza, w czasie której spotykają się przedstawiciele m.in. linii lotniczych oraz lotnisk z całej Europy, odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia w Belfaście w Irlandii Północnej.

Jak powiedział PAP prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Michał Tabisz, stoisko promocyjne z pewnością zwiększy zainteresowanie linii lotniczych podrzeszowskim portem i ułatwi rozmowy na temat uruchomienia nowych tras.

- "Nasza obecność na tym forum nie byłaby możliwa bez zaangażowania naszych partnerów i wypracowania wspólnej koncepcji działań promocyjnych dla lotniska, miasta i regionu. To pierwsze, i jestem przekonany, nie ostatnie międzynarodowe wydarzenie, podczas którego razem budujemy pozytywny wizerunek Podkarpacia i jego stolicy" - dodał.

Obecność lotniska na Routes Europe to efekt współpracy władz portu z województwem podkarpackim, samorządem Rzeszowa oraz Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną. Głównym celem tej współpracy ma być prezentacja regionu, jego walorów turystycznych i zachęcenie przewoźników do otwarcia nowych połączeń z podrzeszowskiego lotniska.

Routes Europe to coroczne spotkanie dla specjalistów zajmujących się rozwojem usług lotniczych. W Belfaście spotkają się przedstawiciele czołowych europejskich linii lotniczych oraz lotnisk z całej Europy, a także touroperatorzy i organizacje promujące turystykę. Na tegorocznej, 12. już edycji imprezy spodziewanych jest ponad 1200 delegatów. Spośród wszystkich regionalnych portów lotniczych w Polsce tylko Rzeszów i Kraków będą miały własne stoiska.

Jak zaznaczył marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, wspieranie rozwoju lotniska to jeden z priorytetów samorządu. "Pod względem infrastruktury nasze lotnisko należy dziś do ścisłej czołówki portów regionalnych w Polsce, zatem powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby maksymalnie wykorzystać ten potencjał. Nowe połączenia oznaczają nowe możliwości dla biznesu, ale także są wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców regionu" - podkreślił.

Natomiast w ocenie prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, ewentualne nowe połączenia z Jasionki korzystnie będą wpływać na rozwój gospodarczy miasta. "Dlatego podczas tego forum będziemy zachęcać linie lotnicze do nawiązania współpracy z naszym lotniskiem" - dodał Ferenc.

Prezes zarządu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Marcin Fijołek zapowiedział, że w Belfaście Podkarpacie zostanie zaprezentowane jako miejsce unikatowe w skali europejskiej z wyjątkową przyrodą, zabytkami i kuchnią.

- "Chcemy pokazać lotniczemu światu, że jest wiele powodów, aby uruchamiać nowe połączenia z lotniska w Jasionce. Lepiej skomunikowany region to szansa na większą liczbę turystów, zwłaszcza tych z zagranicy, a na nich szczególnie nam zależy" - zaznaczył Fijołek.

Z lotniska w Jasionce można dotrzeć do Warszawy, Londynu, Monachium, Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands oraz w sezonie letnim na Korfu. Od końca października 2017 Ryanair rozpocznie loty z Rzeszowa do Glasgow. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
podkarpackie
lotnisko
Jasionka
Routes Europe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.