TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Początek tygodnia ze strajkiem Brussels Airlines
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 12.05.2018 17:44:44
Początek tygodnia ze strajkiem Brussels Airlines

W poniedziałek i środę strajk pilotów Brussels Airlines.

Piloci belgijskich linii lotniczych Brussels Airlines zamierzają strajkować w poniedziałek i środę, domagając się m.in. wyższych wynagrodzeń. Przewoźnik spodziewa się znaczących utrudnień. Akcja protestacyjna może dotknąć kilkadziesiąt tysięcy podróżnych.

"Z przykrością informujemy, że związek zawodowy pilotów zdecydował się zorganizować strajk w poniedziałek 14 maja i w środę 16 maja. Niestety jesteśmy zmuszeni odwołać (część) naszych lotów" - podał przewoźnik na swojej stronie internetowej.

Z informacji belgijskiego nadawcy VRT wynika, że wiele z zaplanowanych na poniedziałek 278 lotów zostanie anulowanych. Spotkanie przedstawicieli zarządu Brussels Airlines i reprezentantów załogi, jakie odbyło się wcześniej w tym tygodniu, nie przyniosło przełomu.

Piloci zdecydowali się na przeprowadzenie akcji protestacyjnej w poniedziałek, aby nie dotknęła ona podróżnych wracających do domu po długim weekendzie. Obchodzony w czwartek Dzień Wniebowstąpienia był w Belgii dniem wolnym od pracy. Dodatkowo od środy do końca tygodnia nie pracują instytucje europejskie, przez co z Brukseli wyjeżdżały dziesiątki tysięcy urzędników i osób pracujących w firmach działających w rytmie instytucjonalnym.

Według portalu VRT flagowy przewoźnik belgijski w poniedziałek będzie musiał uziemić większość swoich maszyn; 75 proc. lotów może być odwołanych. Linie zachęcają pasażerów do sprawdzania informacji o swoich lotach na stronie internetowej. Oferują też pasażerom pełny zwrot pieniędzy za bilet lub darmową zmianę terminu przelotu. Przewoźnik w sumie zamierza skontaktować się z 63 tys. osób, aby zasugerować im alternatywny lot.

Brussels Airlines mają w planach zagwarantowanie przelotów na 12 kierunkach: do duńskiego Billund, Kopenhagi, Sztokholmu, Goeteborga, Berlina, Hanoweru, Bazylei, Mediolanu, Turynu, Nantes oraz Paryża i Strasburga. Loty z Nowego Jorku mają lądować w Niemczech. Strajk i jego konsekwencje mają wyglądać podobnie w poniedziałek i środę.

Jest jednak szansa na porozumienie. Na poniedziałek zaplanowano kolejne spotkanie przedstawicieli załogi i zarządu. Jeśli jednak nie zakończy się ono powodzeniem, niewykluczone są koleje akcje protestacyjne.

Piloci chcą wyższych płac i lepszych warunków pracy. Środowa akcja będzie też częścią szerszego protestu przeciwko reformom emerytalnym belgijskiego rządu.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
linia
Belgia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.