TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi pojadą częściej na krakowskie lotnisko
InfoAir.pl - Opublikowano: 02.03.2020 11:30:46
Pociągi pojadą częściej na krakowskie lotnisko ; fot. Lotnisko Kraków

Małopolskie z korektą rozkładu jazdy – pociągi pojadą częściej do Kraków Airport.

Przywrócenie kursowania pociągów co 30 minut do lotniska Kraków Airport oraz zatrzymywanie się niektórych pociągów na dotychczas nieobsługiwanej stacji Kraków Nowa Huta to najważniejsze zmiany w korekcie rozkładu jazdy w Małopolsce, która nastąpi 15 marca.

Jak ocenił wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, wiosenna korekta wprowadza zmiany w organizacji ruchu pociągów na większości tras w województwie.

"Nowy rozkład jazdy oznacza sporo zmian dla podróżnych. Są zarówno linie komunikacyjne, na których sytuacja ulegnie poprawie, jak i takie, gdzie utrudnienia będą większe" - zaznaczył.

Ważna zmiana

Według niego największym wydarzeniem nowej edycji rozkładu jazdy pociągów będzie powrót po trzech latach przerwy 30-minutowej częstotliwości kursowania pociągów na odcinku linii aglomeracyjnej SKA1 Kraków Główny – Kraków Lotnisko.

Dzięki temu z odcinka znikną całkowicie autobusy komunikacji zastępczej, co poprawi znacząco ofertę dla przystanków Kraków Młynówka, Kraków Zakliki i Kraków Olszanica, których autobusy nie obsługiwały. .(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
pociąg
Lotnisko Kraków