TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po 7 latach 15 milionowy pasażer w Modlinie
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 22.03.2019 15:30:17
Po 7 latach 15 milionowy pasażer w Modlinie

Lotnisko Modlin od początku swojego funkcjonowania obsłużyło 15 mln pasażerów.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin od początku swojego funkcjonowania obsłużyło 15 mln pasażerów - poinformował w piątek - 22 marca - port.

Jak podkreślono w komunikacie, lotnisko w ciągu niecałych siedmiu lat funkcjonowania zwiększyło liczbę odprawianych podróżnych. W czwartek port obsłużył 15-milionowego pasażera.

"Od początku swego funkcjonowania, Port w Modlinie postawił na obsługę lotów niskokosztowych. Liczba połączeń sukcesywnie rosła, a wraz z nią – liczba obsłużonych pasażerów. W ostatnim roku było ich już blisko 3,1 mln, co daje średnią miesięczną na poziomie ponad 250 tys. pasażerów" - czytamy.

Czas na zmiany

W komunikacie poinformowano, że w kwietniu rozpocznie się montaż specjalnych bramek biometrycznych, które mają usprawnić obsługę pasażerów na lotnisku.

"Lotnisko niedługo wzbogaci się m.in. o nową, tymczasową halę obsługi pasażerów, a także nowe miejsca postojowe dla samolotów. Będzie to możliwe dzięki dokapitalizowaniu portu o 50 mln złotych ze środków województwa mazowieckiego – jednego z udziałowców spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie" - czytamy.

Przypomniano, że zgody na dokapitalizowanie udzielili wszyscy udziałowcy spółki na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników 12 marca br., a radni Sejmiku Mazowsza poparli tę decyzję 19 marca br.

Koleją szybciej

Lotnisko przekazało, że kolej, która dotąd dowoziła pasażerów na stację Modlin, za dwa lata ma dojeżdżać pod samą halę odpraw.

"Inwestycja realizowana wspólnie przez PKP PLK i województwo mazowieckie wchodzi właśnie w kolejny etap" - napisano.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. Lotnisko w okresie styczeń–luty 2019 r. obsłużyło 463 311 pasażerów, co oznacza wzrost o 3,9 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu 2018 roku. W ub.r. z portu skorzystało ponad 3 mln podróżnych.

Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira. Od kwietnia zostanie uruchomiony nowy kierunek - Marsylia, na południu Francji. Irlandzki przewoźnik poleci tam dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. W sezonie letnim mają powrócić połączenia Ryanaira m.in. do Glasgow, Faro, Korfu, czy Burgas i Rimini.

Udziałowcami lotniska w Modlinie są: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (28,87 proc.), Agencja Mienia Wojskowego (32,71 proc.), Województwo Mazowieckie (33,84 proc.) i Nowy Dwór Mazowiecki (4,57 proc.). (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Modlin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.