TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Plan olsztyńskiego lotniska na 2018: 114 tys. pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 11.10.2018 14:41:01
Plan olsztyńskiego lotniska na 2018: 114 tys. pasażerów

Zdaniem prezesa lotniska w Szymanach, największe obłożenie mają połączenia do Niemiec

Największe obłożenie, bo sięgające średnio 88 proc., notują loty z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach do Dortmundu w Niemczech - podał prezes lotniska Olsztyn-Mazury Tomasz Kądziołka. Zapowiedział, że lotnisko rozwija się i nabiera znaczenia także wojskowego.

Podczas ostatniej, czwartkowej sesji sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach Tomasz Kądziołka zdał radnym relację z działalności lotniska.

Kądziołka poinformował, że z Szyman lata trzech operatorów: LOT realizuje połączenia do Lwowa, WizzAir do Londynu i Dortmundu, a Ryanair do Londynu.

Prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury podał, że loty realizowane do Londynu przez WizzAir i Ryanair notują obłożenie na poziomie 83 proc. , zaś loty do Dortmundu w Niemczech notują obłożenie na poziomie 88 proc.

-"Długo namawialiśmy przewoźników do realizowania lotów do Niemiec i nie mogliśmy nikogo namówić. Okazuje się, że mieliśmy dobre rozeznanie rynku i te połączenia cieszą się największym zainteresowaniem klientów" - powiedział Kądziołka. Przyznał, że loty do Lwowa notują obłożenie na poziomie 46 proc. "Mamy sygnały, że młodzież z Ukrainy chce studiować w Olsztynie, więc zamierzamy w tym środowisku mocno podpromować nasze połączenia lotnicze" - dodał.

Prezes przyznał, że port chciałby też realizować kolejne regularne połączenia do Holandii i Irlandii.

Tego lata po raz pierwszy z Szyman realizowano połączenia czarterowe do Burgas w Bułgarii. Kądziołka powiedział, że te połączenie notowało 46-proc. obłożenie. "Chcemy rozszerzyć ofertę czarterową o loty do Turcji i Grecji, bo nasze rozeznanie wskazuje, że jest taka potrzeba" - powiedział Kądziołka.

W bieżącym roku plany zakładają, że port Olsztyn-Mazury w Szymanach obsłuży 114 tys. pasażerów. Zdaniem prezesa "wydaje się być to niezagrożone".

Kądziołka podkreślił, że lotnisko w Szymanach realizuje także loty o statusie "head" i dodał, że rośnie militarne znaczenie tego lotniska. "Amerykanie w tym roku wykonali w ramach ćwiczeń 34 operacje lotnicze na naszym lotnisku, operowało na nim 1 tys. amerykańskich żołnierzy" - powiedział Kądziołka i podkreślił, że w najbliższym czasie zaplanowane są kolejne ćwiczenia wojskowe na lotnisku w Szymanach.

Lotnisko w Szymanach działa od początku 2016 roku, powstało w miejscu dawnego lotniska wojskowego. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Olsztyn
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.