TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKO - specjalista od … leasingu samolotów
InfoAir.pl - Opublikowano: 03.02.2018 12:00:04
PKO - specjalista od … leasingu samolotów

PKO Leasing jest liderem rynku leasingu powietrznych środków transportu. Firma właśnie sfinansowała kolejny samolot o wartości ok. 90 mln zł.

PKO Leasing jest liderem rynku leasingu powietrznych środków transportu. Firma właśnie sfinansowała kolejny samolot o wartości ok. 90 mln zł.

Jak się okazuje leasing samolotów jest najpopularniejszą forma finansowania podniebnych środków transportu.

Boeing 737-800 zasilił flotę powietrzną polskiej spółki czarterowej Enter Air. Zakup samolotu o wartości ok. 90 mln złotych sfinansował PKO Leasing. Największa rodzima linia czarterowa współpracuje z liderem polskiego leasingu od 2012 roku i jest to już 8 transakcja leasingu samolotu. Dzięki finansowaniu nowych maszyn Enter Air zwiększa liczbę obsłużonych pasażerów oraz zasięg swoich usług.

-"Finansowanie kolejnego Boeinga dla Enter Air cieszy nas, podobnie jak każda transakcja tej skali. Największą radość budzi jednak możliwość uczestniczenia w rozwoju polskiej spółki, która jest dziś jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku lotniczych przewozów czarterowych. Współpracę zaczynaliśmy ponad pięć lat temu. W tym czasie leasingowaliśmy kolejne samoloty i wyposażenie do nich. Dziś Enter Air jest największą polską linią czarterową, a PKO Leasing wyrósł na lidera zarówno całego rynku, jak i segmentu transportu lotniczego, mówi Andrzej Krzemiński, Prezes Zarządu PKO Leasing.

Przez ostatnie 3 lata, zgodnie z danymi ZPL, PKO Leasing jest liderem finansowania rynku lotniczego. Daje mu to silną pozycję w tym segmencie, z udziałem w rynku wynoszącym co najmniej 30 proc.

Polacy z każdym rokiem latają coraz więcej. Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w 2016 roku ruch pasażerski w naszym kraju był czterokrotnie wyższy niż 12 lat temu. Do 2035 roku ma się on zwiększyć jeszcze trzykrotnie i sięgnąć blisko 100 mln pasażerów. W pierwszej połowie 2017 roku polskie lotniska obsłużyły ponad 17 mln podróżnych, czyli o 17 proc. więcej niż w podobnym okresie poprzedniego roku. Zgodnie z prognozami regulatora, lotniczy ruch pasażerski w 2017 roku powinien wynieść 39 mln przewiezionych osób, co stanowi wzrost o ok. 15 proc.

Na tych i na wielu innych lotniskach Polski i całej Europy można spotkać samoloty w firmowych barwach Enter Air. Ta największa polska linia czarterowa, w pierwszym półroczu 2017 roku przewiozła na polskim rynku ponad 371 tys. pasażerów. W 2016 roku była zdecydowanym liderem w segmencie przewozów czarterowych w Polsce z udziałem w rynku sięgającym jednej trzeciej. Z usług spółki w całej Europie skorzystało ponad 1,7 mln pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Enter Air
Boeing
PKO Leasing
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.