TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKO - specjalista od … leasingu samolotów
InfoAir.pl - Opublikowano: 03.02.2018 12:00:04
PKO - specjalista od … leasingu samolotów

PKO Leasing jest liderem rynku leasingu powietrznych środków transportu. Firma właśnie sfinansowała kolejny samolot o wartości ok. 90 mln zł.

PKO Leasing jest liderem rynku leasingu powietrznych środków transportu. Firma właśnie sfinansowała kolejny samolot o wartości ok. 90 mln zł.

Jak się okazuje leasing samolotów jest najpopularniejszą forma finansowania podniebnych środków transportu.

Boeing 737-800 zasilił flotę powietrzną polskiej spółki czarterowej Enter Air. Zakup samolotu o wartości ok. 90 mln złotych sfinansował PKO Leasing. Największa rodzima linia czarterowa współpracuje z liderem polskiego leasingu od 2012 roku i jest to już 8 transakcja leasingu samolotu. Dzięki finansowaniu nowych maszyn Enter Air zwiększa liczbę obsłużonych pasażerów oraz zasięg swoich usług.

-"Finansowanie kolejnego Boeinga dla Enter Air cieszy nas, podobnie jak każda transakcja tej skali. Największą radość budzi jednak możliwość uczestniczenia w rozwoju polskiej spółki, która jest dziś jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku lotniczych przewozów czarterowych. Współpracę zaczynaliśmy ponad pięć lat temu. W tym czasie leasingowaliśmy kolejne samoloty i wyposażenie do nich. Dziś Enter Air jest największą polską linią czarterową, a PKO Leasing wyrósł na lidera zarówno całego rynku, jak i segmentu transportu lotniczego, mówi Andrzej Krzemiński, Prezes Zarządu PKO Leasing.

Przez ostatnie 3 lata, zgodnie z danymi ZPL, PKO Leasing jest liderem finansowania rynku lotniczego. Daje mu to silną pozycję w tym segmencie, z udziałem w rynku wynoszącym co najmniej 30 proc.

Polacy z każdym rokiem latają coraz więcej. Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w 2016 roku ruch pasażerski w naszym kraju był czterokrotnie wyższy niż 12 lat temu. Do 2035 roku ma się on zwiększyć jeszcze trzykrotnie i sięgnąć blisko 100 mln pasażerów. W pierwszej połowie 2017 roku polskie lotniska obsłużyły ponad 17 mln podróżnych, czyli o 17 proc. więcej niż w podobnym okresie poprzedniego roku. Zgodnie z prognozami regulatora, lotniczy ruch pasażerski w 2017 roku powinien wynieść 39 mln przewiezionych osób, co stanowi wzrost o ok. 15 proc.

Na tych i na wielu innych lotniskach Polski i całej Europy można spotkać samoloty w firmowych barwach Enter Air. Ta największa polska linia czarterowa, w pierwszym półroczu 2017 roku przewiozła na polskim rynku ponad 371 tys. pasażerów. W 2016 roku była zdecydowanym liderem w segmencie przewozów czarterowych w Polsce z udziałem w rynku sięgającym jednej trzeciej. Z usług spółki w całej Europie skorzystało ponad 1,7 mln pasażerów.Sprawdź też:
linia
Enter Air
Boeing
PKO Leasing

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.