TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy kontrapas w Gliwicach. Pilotażowo
InfoBike.pl - Opublikowano: 24.07.2019 12:30:33
Pierwszy kontrapas w Gliwicach. Pilotażowo

Pierwszy gliwicki kontrapas powstanie na 150-metrowym odcinku ul. Wybrzeże Wojska Polskiego.

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, pierwszy w Gliwicach specjalny pas dla rowerzystów, na którym będą oni mogli poruszać się w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy, powstanie na 150-metrowym odcinku ul. Wybrzeże Wojska Polskiego.

Kontrapas, bo o nim mowa, wydzielony zostanie z jezdni ulicy jednokierunkowej.

– Wybór akurat tego odcinka drogi nie jest przypadkowy. Połączy on dwie ścieżki rowerowe: prowadzącą od ul. Orlickiego do ul. Wybrzeże Wojska Polskiego z odcinkiem istniejącej ścieżki rowerowej od ul. Berbeckiego w kierunku alei Przyjaźni – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM-u.

Pierwszy gliwicki kontrapas powstaje w miejscu, gdzie obowiązuje strefa zamieszkania, a kierowcy samochodów poruszać powinni się z prędkością nie większą niż 20 km/h.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Gliwice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.