TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pięć elektrobusów w Rzeszowie
NOWINY24.PL - Opublikowano: 29.11.2018 16:10:07

Elektrobusy MPK Rzeszów będą jeździły w Rzeszowie na razie tylko w godzinach szczytu.

Jak informuje portal nowiny24.pl - w bazie MPK Rzeszów przy ulicy Lubelskiej jest już pięć z dziesięciu autobusów zasilanych energią elektryczną, które będą wozić rzeszowian. Na razie tylko w godzinach szczytu, ponieważ wciąż nie zakończyła się budowa stacji ich szybkiego ładowania.

10 Solarisów produkowanych w Bolechowie koło Poznania to pierwsze autobusy elektryczne w historii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Producent do tej pory dostarczył miastu ich pięć, a drugie tyle dojedzie do Rzeszowa w grudniu.

- Na razie na ulice miasta wyjedzie pięć autobusów. Będą jednak kursować tylko w godzinach szczytu. Takie ograniczenie wynika z faktu, że stacje szybkiego ładowania powstające przy dworcu PKP wciąż nie są gotowe – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Zasięg na jednym ładowaniu nie pozwala autobusowi na kursowanie przez cały dzień. Tymczasem do tej pory Solaris zbudował tylko stacje wolnego ładowania, przy których pojazdy będą zasilane energią elektryczną nocami, w bazie MPK.

- Przy dworcu mają być doładowywane między kursami. Docelowo będą więc mogły jeździć po mieście przez cały dzień. Na razie uruchomimy je tylko na godziny szczytu, bo na ładowanie będą musiały wrócić na ul. Lubelską – mówi Maciej Chłodnicki.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Solaris
MPK Rzeszów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.