TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Parking przy lotnisku w Jasionce będzie ... płatny
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 04.07.2019 17:00:12
Parking przy lotnisku w Jasionce będzie ... płatny

Od połowy sierpnia br. parking przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce będzie płatny.

Od połowy sierpnia br. parking przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce będzie płatny – poinformował w czwartek na konferencji prasowej prezes portu Adam Hamryszczak. Godzina parkowania będzie kosztowała 7 zł, doba zaś 39 zł.

Obecnie parking przy lotnisku jest bezpłatny, dlatego wielu pasażerów, którzy wylatują na dłuższy czas za granicę zostawia na nim swoje auta. Dodatkowo pracownicy pobliskich firm także parkują przy lotnisku. Skutkuje to tym, że jest on niemal cały czas zapełniony. Dlatego władze lotniska postanowiły wprowadzić opłaty za parkowanie.

Jak powiedział w czwartek w Jasionce prezes portu Adam Hamryszczak, nowy system będzie wprowadzony w połowie sierpnia.

-"Chcemy zrobić porządek na naszym parkingu, ułatwić naszym pasażerom zostawienie auta w sposób bezstresowy" – dodał.

Dwa parkingi

Przy lotnisku funkcjonować będą dwa parkingi - krótkoterminowy (P1) na ok. 600 aut oraz długoterminowy (P2) na 300 samochodów. Godzina parkowania na P1 będzie kosztować 7 zł, zaś pozostawienie auta na dobę 39 zł. Z kolei na parkingu długoterminowym będzie można zostawić samochód na 8 dni wówczas kierowca zapłaci 69 zł. Pozostawienie auta na 15 dni kosztować będzie 129 zł.

Hamryszczak mówiąc o cenniku powiedział, że był on ustalany w odniesieniu do opłat, które obowiązują na innych lotniskach w kraju.

-"Nasze ceny są niższe niż na największych lotniskach w Polsce, ale porównywalne z tymi, które obowiązują na mniejszych portach jak Szczecin czy Bydgoszcz" – podkreślił prezes podrzeszowskiego lotniska.

Hamryszczak zaznaczył, że system zarządzania parkingiem, który zostanie wprowadzony w Jasionce nie będzie odbiegał od światowych standardów.

System od Apcoa Parking

Firmą, która wygrała przetarg na wprowadzenie systemu opłat i zarządzanie parkingiem jest Apcoa Parking Polska, która specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach. Obecny na konferencji prezes firmy Maciej Zawadzki podkreślił, że parkingi przy lotniskach są bardzo skomplikowane do obsługi. Jak wyjaśnił w takich miejscach "kumuluje się ruch wielu grup interesów".

"Chodzi tutaj m.in. o pasażerów komunikacji miejskiej, taksówek, kierowców przywożących, odwożących czy służb różnego rodzaju. Jest też element VIP-owski, który często dezorganizuje pracę portu. Zatem tych elementów, które trzeba uwzględnić jest naprawdę sporo" – powiedział Zawadzki.

Firma będzie zarządzała parkingiem przy lotnisku w Jasionce przez 3 lata. System, który zostanie wprowadzony na parkingu wyposażony będzie m.in. w kamery sczytujące tablice rejestrujące.

Roczny koszt utrzymania parkingu przy lotnisku wynosi ok. 1 mln zł. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
lotnisko
Lotnisko Rzeszów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.