TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Paraolimpijczycy polecą do Korei LOT-em
InfoAir.pl - Opublikowano: 28.02.2018 16:29:52
Paraolimpijczycy polecą LOT-em

LOT został oficjalnym przewoźnikiem polskiej reprezentacji paraolimpijskiej

PLL LOT został oficjalnym przewoźnikiem polskiej reprezentacji paraolimpijskiej, sportowcy polecą dreamlinerem w piątek do Korei Południowej - poinformowała spółka. Dodano, że w ramach współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim, LOT zabierze zawodników na trzy kolejne igrzyska w Azji.

-"Rola oficjalnego przewoźnika Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej jest dla LOT wręcz naturalna, i to wcale nie tylko dlatego, że trzy kolejne olimpiady odbędą się w azjatyckich miastach, do których nasze samoloty docierają w ramach regularnych rejsów. Szczególnie istotna jest dla nas misja promowania naszego kraju i sportowych osiągnięć Polaków na arenie międzynarodowej" - powiedział cytowany w środowym komunikacie prezes LOT-u Rafał Milczarski.

Jak przekazano, w ramach współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim LOT zabierze zawodników w sumie na trzy kolejne igrzyska w Azji: tegoroczne zimowe w Pjongczangu, letnie w Tokio w 2020 r. i zimowe w Pekinie w 2022 r.

Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga, podkreślił, że podpisanie umowy na trzy kolejne igrzyska paraolimpijskie ułatwi zawodnikom i ich trenerom podróże, czasami z bardzo dużą ilością sprzętu sportowego. "Swoją postawą LOT pokazuje, że paraolimpijczycy są dla tej spółki tak samo ważnymi pasażerami jak olimpijczycy" – powiedział cytowany w komunikacie Szeliga.

Spółka w komunikacie poinformowała, że tegoroczne XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu potrwają od 9 do 18 marca. Do wygrania będzie 80 kompletów medali w sześciu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biathlonie, parasnowboardzie, hokeju na sledżach i curlingu na wózkach. Wystartuje w niej 670 zawodników, z czego Polskę będzie reprezentowało ośmiu. Imprezę obsługiwać będzie ponad 20 tys. wolontariuszy.

-"Paraolimpijczycy z Polski wystąpią w czterech zimowych dyscyplinach. W narciarstwie alpejskim nasz kraj mają reprezentować Igor Sikorski i Maciej Krężel (z przewodniczką Anną Ogarzyńską). W narciarstwie biegowym i biathlonie będą to: Iweta Faraon, Witold Skupień, Kamil Rosiek oraz Piotr Garbowski (z przewodnikiem Jakubem Twardowskim) i Łukasz Kubica (z Wojciechem Suchwałko). W parasnowboardzie w biało-czerwonym stroju pojedzie zaś Wojciech Taraba" - napisano.

Współpraca LOT-u z PKPar odbywa się równolegle z pięcioletnią umową nawiązaną z Polskim Komitetem Olimpijskim (PKOl). Ta ostatnia też obejmuje trzy olimpiady: zakończoną właśnie zimową w Pjongczangu w 2018 r., letnią w Tokio w 2020 r. i zimową w Pekinie w 2022 r. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LOT
akcja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.