TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Papieskie podróże obsługują samoloty Alitalia
InfoAir.pl - Opublikowano: 21.11.2019 09:30:11
Papieskie podróże obsługują samoloty Alitalia; TV Vatican

178. papieski lot na pokładzie samolotu włoskich linii.

Wtorkowy lot papieża Franciszka do stolicy Tajlandii, Bangkoku, to 178. papieska podróż samolotem włoskich linii Alitalia, począwszy od międzynarodowych pielgrzymek, jakie odbywał Paweł VI. Większość miejsc w samolocie zajmują dziennikarze.

Na pokładzie samolotu razem z papieżem i jego współpracownikami oraz przedstawicielami Watykanu podróżować będzie 69 wysłanników mediów z całego świata, wśród nich PAP. Lot potrwa prawie 12 godzin.

Giovanni Battista Tiepolo

Airbus A330 nosi nazwę Giovanni Battista Tiepolo na cześć włoskiego malarza okresu rokoka.

W załodze tzw. volo papale jest czterech pilotów i sześć osób personelu pokładowego. Kapitanem jest Alberto Colautti, który ma za sobą 15 tysięcy godzin w powietrzu.

Włoskie linie przypomniały przy okazji 32. zagranicznej podróży Franciszka, że od czasów wizyty pielgrzymki Pawła VI w Ziemi Świętej w 1964 roku podróżują nimi kolejni papieże. Najwięcej, bo ponad 100, odbył św. Jan Paweł II.

Papież Franciszek wraz ze swymi najbliższymi współpracownikami i członkami tzw. świty papieskiej siedzi w przedniej części samolotu. W drugiej części są miejsca dla kilkudziesięciu dziennikarzy, operatorów telewizyjnych, fotografów.

Podróż do Tajlandii i Japonii jest o tyle wyjątkowa, ponieważ papieski samolot odlatuje wieczorem i wszystkich czeka noc w samolocie. Zazwyczaj pielgrzymki rozpoczynają się wcześnie rano. (PAP


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Alitalia
Włochy