TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 2021 roku na wakacje z Itaką polecimy z Radomia
InfoAir.pl - Opublikowano: 23.04.2019 19:00:28
Od 2021 roku na wakacje z Itaką polecimy z Radomia

Biuro Podróży Itaka oferować będzie połączenia czarterowe z radomskiego lotniska - od letniego sezonu 2021

Od letniego sezonu 2021 Biuro Podróży Itaka oferować będzie połączenia czarterowe z radomskiego lotniska - poinformowało 23 kwietnia Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Dodano, że przedsiębiorstwo i operator turystyczny podpisali list intencyjny dot. rozwoju portu w Radomiu.

PPL podało, że między przedsiębiorstwem a Itaką został podpisany list intencyjny dotyczący ścisłej współpracy oraz działań na rzecz rozwoju Lotniska Radom-Sadków.

"Itaka od sezonu rozkładowego Lato 2021 będzie oferowała połączenia czarterowe z radomskiego portu, stworzone też zostaną możliwości, by największe polskie biuro podróży oferowało na lotnisku w Radomiu jak najszerszy zakres usług turystycznych. Intencją obu stron jest bowiem stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju oferty czarterowej Itaki oraz doprowadzenie do tego, aby był to strategiczny port dla tego biura w Polsce centralnej" - wyjaśniono.

Niewykorzystany potencjał

PPL wskazało, że w liście napisano, iż "Itaka i PPL dostrzegają do tej pory niewykorzystany potencjał Lotniska jako punktu wylotowego dla lotów czarterowych dla pasażerów z centralnej i wschodniej Polski (...)".

Przedsiębiorstwo dodało, że warunki wzajemnej współpracy mają zostać uzgodnione do końca 2019 roku.

Ostatnie regularne rejsy z lotniska w Radomiu odbyły się jesienią 2017 r. Od 1 stycznia 2019 r. w związku z przebudową lotnisko zostało zamknięte dla samolotów cywilnych. Według PPL do końca 2020 r. radomski port ma osiągnąć roczną przepustowość ponad 3 mln pasażerów. (PAP)




Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
czarter
Lotnisko Radom
Itaka
PPL
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.