TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 16 marca nie polecisz z Wysp do USA
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 15.03.2020 11:00:03
Z Wysp nie polecisz już do USA. Od jutra

16 marca USA wprowadzą zakaz wjazdu poszerzony o Wielką Brytanię i Irlandię .

Od północy w poniedziałek 16 marca o Wielką Brytanię i Irlandię poszerzony zostanie zakaz przyjazdów do USA - poinformował w sobotę na konferencji prasowej w Białym Domu amerykański wiceprezydent Mike Pence.

Zapowiadane ograniczenia nie dotyczą - podobnie jak w przypadku przyjazdu z innych europejskich państw - obywateli Stanów Zjednoczonych. Stojący na czele resortu bezpieczeństwa krajowego USA Chad Wolf wyjaśnił, iż administracja podjęła taką decyzję z powodu rosnącej liczby przypadków zakażenia Covid-19 w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Od północy w piątek zawieszone są przyjazdy z Europy do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców, którzy w ciągu 14 dni przed planowym wjazdem do USA przebywali w strefie Schengen. Zakaz nie obejmował do tej pory Wielkiej Brytanii i Irlandii. Trump ogłosił go w środowym orędziu w sprawie koronawirusa z Gabinetu Owalnego.

Wcześniej Unia

Zgodnie z rozporządzeniem o zakazie przyjazdów obowiązuje ono do odwołania przez prezydenta. Trump deklarował wcześniej, że ograniczenia trwać będą 30 dni. Zapowiedział, że być może trzeba będzie przedłużyć obowiązywanie restrykcji.

Nowe przepisy nie obowiązuje lotów z USA do Europy oraz transatlantyckiej wymiany handlowej. Wracający z Europy do ojczyzny obywatele Stanów Zjednoczonych lub członkowie ich rodzin muszą poddać się kwarantannie.

Takie same ograniczenia władze Stanów Zjednoczone wprowadziły wobec Chin oraz Iranu.

Według ostatnich danych w Stanach Zjednoczonych nowy koronawirus zaatakował ponad 2 tys. osób; zmarło co najmniej 50. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kontrola
USA