TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 10 marca LOT poleci częściej do Izraela
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 01.03.2018 13:03:13
Od 10 marca LOT poleci częściej do Izraela

PLL LOT: w marcu więcej rejsów do Tel Awiwu

Od 10 marca PLL LOT uruchomi połączenie do Tel Awiwu z kolejnego polskiego miasta – z Rzeszowa oraz zwiększy liczbę połączeń między Warszawą a Tel Awiwem - poinformowała 1 marca spółka. W lutym średnie wypełnienie samolotów do Tel Awiwu wyniosło prawie 80 proc.

Jak przypomniała w komunikacie spółka, "nowe rejsy LOT-u do Tel Awiwu z Wrocławia, Gdańska, Poznania i Lublina uruchomione w czerwcu ubiegłego roku, zyskały dużą popularność wśród pasażerów z Polski, a sam Izrael stał się jednym z najchętniej wybieranych kierunków podróży spośród szerokiej oferty połączeń LOT-u".

W ubiegłym roku LOT przewiózł między Polską a Izraelem prawie 200 tys. pasażerów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2016 r. Wtedy to LOT obsługiwał połączenie do Tel Awiwu wyłącznie z Warszawy, z częstotliwością siedmiu rejsów tygodniowo, przewożąc na pokładach niespełna 75 tys. pasażerów w skali roku.

Dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki, cytowany w komunikacie, zaznaczył, że "wyniki pokazują, że nasza oferta uwolniła potencjał do podróży turystycznych między Polską a Izraelem". "LOT stał się bardzo atrakcyjny dla pasażerów, którzy wcześniej zmuszeni byli do korzystania z połączeń tzw. linii niskokosztowych i czarterowych. Na pokładzie każdego samolotu oferujemy aż trzy klasy podróży i cały wachlarz dodatkowych usług i produktów. Od połowy ubiegłego roku na trasach do Izraela ten standard jest dostępny również dla pasażerów podróżujących z lotnisk regionalnych" – dodał.

Spośród tras LOT-u do Tel Awiwu średnie wypełnienie samolotów na trasie "z" i "do" Warszawy wyniosło w tym roku prawie 80 proc. Bardzo dobre wypełnienie samolotów LOT obserwuje także na wszystkich trasach regionalnych do i z Izraela, w szczególności z Wrocławia i Gdańska.

Jak czytamy w komunikacie, przewoźnik obsługuje w sumie 19 połączeń tygodniowo między Polską a Izraelem. Od 10 marca wystartuje do Tel Awiwu z kolejnego polskiego miasta – z Rzeszowa. Jednocześnie LOT zwiększy liczbę połączeń między Warszawą a Tel Awiwem - od marca LOT będzie obsługiwał tę trasę dwa razy dziennie przez cały tydzień. Od momentu uruchomienia tego połączenia LOT będzie oferował 21 rejsów tygodniowo między Polską a Izraelem.

Rejsy z Wrocławia, Gdańska, Poznania i Lublina do Izraela oznaczają powrót na lotniska regionalne z ofertą połączeń międzynarodowych. Rozkłady połączeń umożliwiają wygodne przesiadki i krótki czas podróży pasażerom lecącym z Izraela przez Warszawę do Ameryki Północnej: Nowego Jorku, Newark, Chicago, Toronto i Los Angeles.

Rejsy miedzy Polską a Izraelem obsługiwane są w większości samolotami Boeing 737-800 NG, które zostały wyleasingowane przez LOT. Przewoźnik ma w swojej flocie cztery takie maszyny, które latają w ramach jego siatki na trasach krótkiego i średniego zasięgu. Od końca marca 2018 r. do Tel Awiwu z Warszawy i portów regionalnych będzie można dolecieć samolotem Boeing 737 MAX 8, który jest najnowocześniejszym samolotem wąskokadłubowym.

W 2017 r. LOT ogłosił uruchomienie 27 połączeń, w tym z Warszawy do Los Angeles, Newark, Astany i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark. W ubiegłym roku LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 25 proc. rok do roku. Do 2020 r. LOT prognozuje przewiezienie ponad 10 mln pasażerów rocznie, co będzie oznaczało podwojenie liczby klientów w ciągu czterech lat.

W tym roku LOT ogłosił już siedem połączeń: z Warszawy do Billund, Moskwy-Domodiedowa, Hanoweru, Skopje, Podgoricy i Zaporoża oraz z Krakowa do Budapesztu.(PAP)

Sprawdź też:
linia
LOT
Izrael

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.