TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe rekordy Lufthansa Group w liczbie przewiezionych pasażerów
LUFTHANSA GROUP - Opublikowano: 13.07.2017 09:19:29
Nowe rekordy Lufthansa Group w liczbie przewiezionych pasażerów

W pierwszej połowie roku przewoźnicy Lufthansa Group przewieźli około 60 mln pasażerów – więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Rekord został osiągnięty również w podaży, sprzedaży oraz użytkowani. W czerwcu przewoźnicy przewieźli około 12 mln pasażerów, czyli o 18% więcej niż w roku poprzednim.

W pierwszej połowie roku przewoźnicy Lufthansa Group przewieźli około 60 mln pasażerów – więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Rekord został osiągnięty również w podaży, sprzedaży oraz użytkowani. W czerwcu przewoźnicy przewieźli około 12 mln pasażerów, czyli o 18% więcej niż w roku poprzednim.

Współczynnik obłożenia maszyn w czerwcu wynosił 82,8% – o 2,6 punktu procentowego więcej niż przed rokiem; wszyscy przewoźnicy Lufthansa Group odnotowali wzrost. Przewoźnicy Lufthansa Group przewieźli w czerwcu 2017 roku około 12 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 18% w stosunku do tego samego miesiąca w roku poprzednim. Liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 12,3% w stosunku do poprzedniego roku, a sprzedaż wzrosła o 15,9%. Współczynnik obłożenia maszyn wzrósł odpowiednio o 2,6 punktu procentowego i wyniósł 82,8%.

W pierwszej połowie roku zostało przewiezionych około 60 mln, 17,2% więcej niż w pierwszej połowie roku poprzedniego. Ponadto, w pierwszej połowie roku Lufthansa Group przewiozła więcej pasażerów niż kiedykolwiek wcześniej. Współczynnik obłożenia maszyn osiągnął historyczny poziom 79%. Liczba ta była o 2,7 punktów procentowych wyższa niż w roku poprzednim.

Przepustowość cargo wzrosła o 2,9%, podczas gdy sprzedaż cargo wzrosła o 8,1%. W efekcie, współczynnik obłożenia cargo wzrósł o 3,3 punkty procentowe w ciągu miesiąca. W tym samym czasie, sprzedaż cargo wzrosła o 7, 1%, wpływając tym samym na współczynnik obłożenia, który był wyższy o 2,7 punktu procentowego.

Przewoźnicy sieciowi

Przewoźnicy sieciowi, Lufthansa, SWISS oraz Austrian Airlines, przewieźli w czerwcu 8,8 mln pasażerów, o 6,7% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego oraz o 5,1% więcej niż w poprzednich miesiącach tego roku. W porównaniu z rokiem poprzednim, liczba pasażerokilometrów wzrosła w czerwcu o 2,6%. W tym samym czasie liczba rejsów została zmniejszona o 1,9%. Współczynnik sprzedaży wzrósł o 6,2%, a współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,8 punktów procentowych i wyniósł 83,2%. W pierwszej połowie roku, przewoźnicy sieciowy przewieźli 45,5 mln pasażerów, o 5,9% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W trakcie tego okresu, współczynnik obłożenia maszyn dla przewoźników sieciowych wzrósł o 3 punkty procentowe i wyniósł 79,3%.

Lufthansa German Airlines przewiozła w czerwcu około 6 mln pasażerów, o 2,7% więcej niż w tym samym miesiącu roku poprzedniego. 0,5% wzrost liczby pasażerokilometrów w czerwcu spowodował 4% wzrost w sprzedaży. Stąd też współczynnik obłożenia maszyn wyniósł 84%, o 2,9 punktu procentowego więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W pierwszej połowie 2017 roku, Lufthansa przewiozła 31,2 mln pasażerów, o 4,8% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W 79,9%, współczynnik obłożenia maszyn był o 3,4 punktu procentowegowyższy niż w pierwszej połowie 2016 roku. W wyniku tego, Lufthansa osiągnęła historyczny poziom możliwości przewozowych zarówno w czerwcu, jak i pierwszej połowie roku.

Połączenia bezpośrednie

Dzięki połączeniom bezpośrednim w ramach Lufthana Group – Eurowings (łącznie z Germanwings) oraz Brussels Airlines – w czerwcu zostało przewiezionych około 3,2 mln pasażerów. W ramach tej liczby, 3 mln pasażerów zostało obsłużonych na trasach krótkodystansowych, a 200 000 na trasach długodystansowych. Oznacza to wzrost o 79% w porównaniu z rokiem poprzednim. Przepustowość w czerwcu była o 108,7% większa niż w roku poprzednim, podczas gdy wartość sprzedaży wzrosła o 114,2%, co skutkowało zwiększeniem współczynnika obłożenia maszyn o 2,1 punktu procentowego i wyniosło 80,9%. Na trasach krótkodystansowych, liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 73,5%. W tym samym czasie sprzedaż wzrosła o 79,4%. Dzięki temu w czerwcu na tych trasach n współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,7 punktu procentowego. Współczynnik obłożenia maszyn na trasach długodystansowych zmniejszył się o 1,4 punktu procentowego i wyniósł 80,8%, wzrost podaży wyniósł 329,5%, a wzrost sprzedaży 322,3%.

Dzięki połączeniom bezpośrednim w pierwszej połowie roku zostało przewiezionych 14,5 mln pasażerów, to o 76,1% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W 77,4% współczynnik obłożenia maszyn był o 0,9 punktu procentowego wyższy niż w roku poprzednim.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lufthansa Group
rekord
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.