TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe rekordy Lufthansa Group w liczbie przewiezionych pasażerów
LUFTHANSA GROUP - Opublikowano: 13.07.2017 09:19:29
Nowe rekordy Lufthansa Group w liczbie przewiezionych pasażerów

W pierwszej połowie roku przewoźnicy Lufthansa Group przewieźli około 60 mln pasażerów – więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Rekord został osiągnięty również w podaży, sprzedaży oraz użytkowani. W czerwcu przewoźnicy przewieźli około 12 mln pasażerów, czyli o 18% więcej niż w roku poprzednim.

Współczynnik obłożenia maszyn w czerwcu wynosił 82,8% – o 2,6 punktu procentowego więcej niż przed rokiem; wszyscy przewoźnicy Lufthansa Group odnotowali wzrost. Przewoźnicy Lufthansa Group przewieźli w czerwcu 2017 roku około 12 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 18% w stosunku do tego samego miesiąca w roku poprzednim. Liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 12,3% w stosunku do poprzedniego roku, a sprzedaż wzrosła o 15,9%. Współczynnik obłożenia maszyn wzrósł odpowiednio o 2,6 punktu procentowego i wyniósł 82,8%.

W pierwszej połowie roku zostało przewiezionych około 60 mln, 17,2% więcej niż w pierwszej połowie roku poprzedniego. Ponadto, w pierwszej połowie roku Lufthansa Group przewiozła więcej pasażerów niż kiedykolwiek wcześniej. Współczynnik obłożenia maszyn osiągnął historyczny poziom 79%. Liczba ta była o 2,7 punktów procentowych wyższa niż w roku poprzednim.

Przepustowość cargo wzrosła o 2,9%, podczas gdy sprzedaż cargo wzrosła o 8,1%. W efekcie, współczynnik obłożenia cargo wzrósł o 3,3 punkty procentowe w ciągu miesiąca. W tym samym czasie, sprzedaż cargo wzrosła o 7, 1%, wpływając tym samym na współczynnik obłożenia, który był wyższy o 2,7 punktu procentowego.

Przewoźnicy sieciowi

Przewoźnicy sieciowi, Lufthansa, SWISS oraz Austrian Airlines, przewieźli w czerwcu 8,8 mln pasażerów, o 6,7% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego oraz o 5,1% więcej niż w poprzednich miesiącach tego roku. W porównaniu z rokiem poprzednim, liczba pasażerokilometrów wzrosła w czerwcu o 2,6%. W tym samym czasie liczba rejsów została zmniejszona o 1,9%. Współczynnik sprzedaży wzrósł o 6,2%, a współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,8 punktów procentowych i wyniósł 83,2%. W pierwszej połowie roku, przewoźnicy sieciowy przewieźli 45,5 mln pasażerów, o 5,9% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W trakcie tego okresu, współczynnik obłożenia maszyn dla przewoźników sieciowych wzrósł o 3 punkty procentowe i wyniósł 79,3%.

Lufthansa German Airlines przewiozła w czerwcu około 6 mln pasażerów, o 2,7% więcej niż w tym samym miesiącu roku poprzedniego. 0,5% wzrost liczby pasażerokilometrów w czerwcu spowodował 4% wzrost w sprzedaży. Stąd też współczynnik obłożenia maszyn wyniósł 84%, o 2,9 punktu procentowego więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W pierwszej połowie 2017 roku, Lufthansa przewiozła 31,2 mln pasażerów, o 4,8% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W 79,9%, współczynnik obłożenia maszyn był o 3,4 punktu procentowegowyższy niż w pierwszej połowie 2016 roku. W wyniku tego, Lufthansa osiągnęła historyczny poziom możliwości przewozowych zarówno w czerwcu, jak i pierwszej połowie roku.

Połączenia bezpośrednie

Dzięki połączeniom bezpośrednim w ramach Lufthana Group – Eurowings (łącznie z Germanwings) oraz Brussels Airlines – w czerwcu zostało przewiezionych około 3,2 mln pasażerów. W ramach tej liczby, 3 mln pasażerów zostało obsłużonych na trasach krótkodystansowych, a 200 000 na trasach długodystansowych. Oznacza to wzrost o 79% w porównaniu z rokiem poprzednim. Przepustowość w czerwcu była o 108,7% większa niż w roku poprzednim, podczas gdy wartość sprzedaży wzrosła o 114,2%, co skutkowało zwiększeniem współczynnika obłożenia maszyn o 2,1 punktu procentowego i wyniosło 80,9%. Na trasach krótkodystansowych, liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 73,5%. W tym samym czasie sprzedaż wzrosła o 79,4%. Dzięki temu w czerwcu na tych trasach n współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,7 punktu procentowego. Współczynnik obłożenia maszyn na trasach długodystansowych zmniejszył się o 1,4 punktu procentowego i wyniósł 80,8%, wzrost podaży wyniósł 329,5%, a wzrost sprzedaży 322,3%.

Dzięki połączeniom bezpośrednim w pierwszej połowie roku zostało przewiezionych 14,5 mln pasażerów, to o 76,1% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W 77,4% współczynnik obłożenia maszyn był o 0,9 punktu procentowego wyższy niż w roku poprzednim.


Sprawdź też:
Lufthansa Group
rekord

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.