TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe połączenie: Gdańsk-Iwano-Frankiwsk
WWW.GDANSK.PL - Opublikowano: 14.04.2017 10:38:35
Do Lwowa? Tej jesieni - samoloty z Gdańska ułatwią podróż

Już nie tylko do Kijowa, ale także do położonego blisko Lwowa Iwano-Frankiwska będzie można wkrótce dolecieć z Portu Lotniczego Gdańsk - jesienią wraca do rozkładu drugie połączenie naszego miasta z Ukrainą.

Do Iwano-Frankiwska (dawniej: Stanisławowa), miasta oddalonego o niespełna 140 km od Lwowa, będzie można polecieć z Gdańska od 31 października 2017 r. Trwający półtorej godziny przelot będzie realizowany we wtorki i w soboty, późnym wieczorem.

Linie lotnicze Ukraine International Airlines będą obsługiwały to połączenie samolotem Embraer 190, na którego pokładzie jest miejsce dla 98 pasażerów.

Samoloty na tej trasie latały już w letnim sezonie 2016 r., jednak UIA zawiesiły połączenie, początkowo ogłaszając, że decyzja ta dotyczy tylko sezonu zimowego 2016 r. W międzyczasie Wizz Air uruchomił swoje rejsy do Kijowa - samoloty węgierskiej taniej linii kursują również we wtorki i w soboty.

Ostatecznie ukraiński przewoźnik zdecydował się przywrócić swoją ofertę na trasie Iwano-Frankiwsk - Gdańsk z początkiem sezonu zimowego 2017 r.


Sprawdź też:
nowe połączenia
Gdańsk
Iwano-Frankiwsk
Lwów
Ukraine International Airlines
UIA

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.