TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe połączenia z poznańskiej Ławicy
HTTP://WWW.POZNAN.PL - Opublikowano: 17.03.2017 11:58:53
Nowe połączenia z poznańskiej Ławicy

Ryanair otwiera w Poznaniu bazę lotniczą. Irlandzki przewoźnik ogłosił także listę połączeń na sezon zimowy 2017/18. Rozkład lotów z Poznania wzbogaci się o 7 nowych tras.

Ryanair otwiera w Poznaniu bazę lotniczą. Irlandzki przewoźnik ogłosił także listę połączeń na sezon zimowy 2017/18. Rozkład lotów z Poznania wzbogaci się o 7 nowych tras.

Nowe połączenia z Poznania oznaczają, że z Ławicy dostaniemy się bezpośrednio do Madrytu i Castellon koło Walencji, Tel Avivu i Ejlatu w Izraelu, będą też loty do Billund w Danii oraz stolicy Grecji - Aten. Ryanair wznawia też loty do Norwegii, do Oslo Torp. Będzie również więcej rejsów do Londynu. Samoloty z Poznania na londyńskie lotnisko Stansted startować będą codziennie.

- To jest strzał w dziesiątkę. Decyzja o otwarciu bazy w Poznaniu to efekt ogromnego wysiłku i współpracy władz miasta, województwa, portu lotniczego i partnera, jakim jest Ryanair. Zależy nam, żeby było jak najwięcej połączeń, bo nasi mieszkańcy z tego korzystają. Równie mocno zależy nam na turystach, którzy przylatują do Poznania - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Ryanair nadal będzie łączył Poznań z największymi ośrodkami biznesowymi w Europie. Przewoźnik zapowiada, że dotychczasowe połączenia będą realizowane z większą częstotliwością i w dogodniejszych godzinach. Przedstawiciele Ryanair przekonują, że siatka połączeń na sezon letni 2017, w tym wakacyjne kurorty jak Barcelona, Korfu czy Malta, przyciągnęła ogromna liczbę zainteresowanych.

- Cieszymy się z wyników sprzedaży na lato 2017. Rekordowy poziom rezerwacji lotów z i do Poznania pozwala nam na obniżenie cen biletów - wyjaśnia Juliusz Komorek, członek Zarządu Ryanair i dodaje - Jesteśmy dumni z otwarcia piątej już bazy Ryanaira w Polsce. Ta decyzja potwierdza nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego w Poznaniu oraz turystyki w Wielkopolsce.

Utworzenie bazy dla samolotu linii Ryanair to dla Portu Lotniczego Poznań-Ławica szansa na szybki rozwój siatki połączeń, istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych. W Poznaniu od listopada stacjonował będzie jeden samolot Ryanair, jednak przedstawiciele przewoźnika nie wykluczają, że w przyszłości zbazuje tu więcej maszyn.

- Baz, w których utrzymujemy tylko jeden samolot, jest niewiele. Mamy nadzieję na to, że bilety z i do Poznania będą sprzedawały się na tyle dobrze, byśmy mogli postawić tu drugą i może trzecią maszynę - przekonuje Juliusz Komorek.

Zastępca prezydenta Poznania - Jędrzej Solarski - podkreśla, że lepsza oferta połączeń lotniczych to nie tylko okazja dla poznaniaków do wygodnych i szybkich lotów, ale też szansa na rozwój gospodarczy miasta.
- Władzom Poznania zależy, żeby turyści i przedsiębiorcy odwiedzali nasze miasto. Te osoby przyjeżdżają tu i zostawiają pieniądze. To znaczy, że Poznań jest atrakcyjny turystycznie i biznesowo - przekonuje prezydent Jędrzej Solarski i dodaje - Wybór tras odpowiada zainteresowaniu. Co prawda najwięcej podróżnych przyjeżdża z Niemiec, ale już drugie miejsce zajmują Brytyjczycy. W ubiegłym roku odnotowaliśmy wzrost o 20% jeśli chodzi o przyjazdy z Hiszpanii. Obecnie zajmują trzecie miejsce. Odnotowujemy też znaczny wzrost przyjazdów z krajów skandynawskich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Ławica
nowe połączenia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.