TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe połączenia LOT do Rijeki i Tirany [FILM]
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 22.11.2019 11:30:14
Nowe połączenia LOT do Rijeki i Tirany [FILM]; fot. PAP

Od czerwca przyszłego roku LOT otwiera dwa nowe sezonowe połączenia lotnicze.

Od czerwca przyszłego roku LOT otwiera dwa nowe sezonowe połączenia lotnicze. Tym razem poleci do chorwackiej Rijeki oraz stolicy Albanii – Tirany. To jeden z elementów długofalowej strategii rozszerzania oferty narodowego przewoźnika o kierunki cieszące się największym zainteresowaniem polskich turystów.

LOT oferuje obecnie ponad 110 połączeń lotniczych, w czerwcu 2020 r. jego oferta wzbogaci się o dwie nowe destynacje. Poinformował o tym Michał Fijoł, wiceprezes PLL LOT na targach turystycznych TT Warsaw, w trakcie sesji otwierającej wydarzenie.

-"Miałem przyjemność ogłosić dwa nowe kierunki w siatce LOT-u. Są to destynacje wakacyjne, na których będziemy przewozić pasażerów w okresie od czerwca do września 2020 roku. Pierwszym z nich jest Rijeka, popularny kierunek turystyczny wśród Polaków" – mówił Fijoł.

Kierunek Południe

Rijeka jest trzecim, co do wielkości miastem Chorwacji, słynie z dużego portu, majestatycznej starówki oraz sanktuarium maryjnego. Tym samym w sezonie wakacyjnym LOT zaproponuje pasażerom połączenia z pięcioma miastami w Chorwacji: obok Rijeki będą to: Zagrzeb, Dubrownik, Split i Zadar.

-"Druga nasza nowa destynacja to stolica Albanii – Tirana. Ma ona znaczenie nie tylko turystyczne, ale także kulturalne i biznesowe" – dodał Fijoł. Podkreślił również, że Tirana jest również ważnym ośrodkiem akademickim.

-"Kierunki wakacyjne to bardzo ważna część oferty LOT. Otwieramy je już od wielu lat. W ubiegłym roku uruchomiliśmy Warnę, Korfu i kilka innych, które były oferowane tylko w sezonie wakacyjnym" – powiedział członek zarządu LOT.

Czas na czarter

Z roku na rok LOT jest partnerem coraz większej liczby touroperatorów.

-"LOT to nie tylko siatka rozkładowa, ale także połączenia czarterowe. W tym roku nasze samoloty będą latały nie tylko z Warszawy, ale także z Katowic, Gdańska i Poznania do wielu ulubionych destynacji turystycznych Polaków, w Turcji, Egipcie Grecji i innych krajach" – mówi Fijoł. Czartery LOT docierają m.in. na Zanzibar, Mauritius, Kubę, Rodos i Sycylię, do Bodrum, Warny oraz Girony.

Jak wynika z danych GUS w zeszłym, 2018 roku Polacy odbyli ponad 72 miliony podróży, o pięć procent więcej niż w 2017. Z tego blisko 20 proc. stanowiły podróże zagraniczne, trwające przeważnie 5 dni lub dłużej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
czarter
LOT
Chorwacja
Albania