TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe kierunki z Balic
PAP - Opublikowano: 15.09.2016 19:49:23 1 komentarz
Nowe kierunki z Balic

Wenecja, Porto, Pescara, Lourdes oraz Kreta to pięć nowych połączeń, które w przyszłorocznym letnim rozkładzie lotów uruchomi z lotniska Kraków-Balice irlandzka linia Ryanair.

Wenecja, Porto, Pescara, Lourdes oraz Kreta to pięć nowych połączeń, które w przyszłorocznym letnim rozkładzie lotów uruchomi z lotniska Kraków-Balice irlandzka linia Ryanair. W związku z rozbudową siatki lotów w krakowskiej bazie stacjonować będą trzy samoloty przewoźnika.

"Nasze plany rozwoju są bardzo ambitne, wsparte dużym zamówieniem na nowe samoloty" - powiedział w czwartek w Krakowie członek zarządu Ryanair ds. regulacyjnych i prawnych, Juliusz Komorek. Przewoźnik korzysta obecnie z floty ponad 300 maszyn, a do 2024 r. wzrośnie ona do 520.

Zgodnie z planami przewoźnika loty do Wenecji, Porto, Pescary i Loudres będą się odbywały dwa razy w tygodniu, a na Kretę (Chania) - raz w tygodniu.

W przyszłorocznej letniej siatce połączeń pojawią się trasy obsługiwane do tej pory tylko sezonowo w rozkładzie zimowym: Belfast, Bournemouth oraz Oslo Torp. Wzrośnie także liczba lotów do Eindhoven, Leeds Bradford oraz Manchesteru.

Przewoźnik szacuje, że na trasach z Krakowa do 39 miast w Europie obsłuży w Krakowie 2,4 mln pasażerów rocznie.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek zaznaczył, że negocjacje prowadzone z przewoźnikiem skutkują nie tylko nowymi kierunkami i wzmocnieniem tych już obsługiwanych, ale też trzecim samolotem, który na stałe będzie bazowany na krakowskim lotnisku.

"Dodatkowa maszyna pozwoli nie tylko uruchomić kolejne kierunki, ale zapewni pasażerom możliwie najbardziej dogodne godziny lotów" - ocenił.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W tegorocznym sezonie letnim lotnisko oferuje 70 połączeń regularnych do 62 portów w 18 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami, zrzeszonymi w trzech największych sojuszach lotniczych na świecie.

W zeszłym roku lotnisko obsłużyło rekordową liczbę ponad 4,221 mln podróżnych, czyli o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Plany na ten rok zakładają przyjęcie ok. 4,7 mln pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
  • krakauer – 15.09.2016

    Jak to się dzieje , że artykuł na temat Balic jest z września tego roku a foto z roku poprzedniego i nie ma zatem nic wspólnego z aktualnym wyglądem portu lotniczego w Krakowie - Balicach ?!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!