TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Norwegian rozbudowuje siec lotów z Gdańska
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.11.2019 14:30:48
Norwegian rozbudowuje siec lotów z Gdańska

Linie lotnicze Norwegian zapowiadają cztery nowe połączenia z Gdańska do Skandynawii

Linie lotnicze Norwegian ogłosiły, że od kwietnia 2020 r. uruchomią nowe połączenia z Gdańska - do Kopenhagi, Sztokholmu, Goeteborga i Trondheim - zakomunikował we wtorek Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Na trasie Gdańsk-Kopenhaga samoloty Norwegian będą latać w czwartki i niedziele od 16 kwietnia przyszłego roku.

Trasa Gdańsk-Sztokholm będzie obsługiwana w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele, a pierwszy start zapowiedziano na 2 kwietnia.

Między Gdańskiem a Goeteborgiem samoloty polecą w piątki i niedziele. Inauguracja tego połączenia to 3 kwietnia 2020 r.

Loty między Gdańskiem a Trondheim będą się odbywać w piątki i niedziele, a ich inauguracja to 1 kwietnia.

Osiem nowych tras

Jak poinformowano, w sumie z Polski linie lotnicze Norwegian będą obsługiwać osiem nowych tras do Skandynawii, a dodatkowo postanowiono zwiększyć częstotliwości na niektórych istniejących trasach - z Gdańska i Krakowa do Oslo samoloty Norwegian polecą 11 razy w tygodniu zamiast 9.

-"Polska jest rynkiem o rosnącym znaczeniu i zainteresowaniu dla nas, silnie powiązanym ze swoimi skandynawskimi sąsiadami i cieszymy się, że możemy powitać pasażerów na pokładzie" – mówi cytowany w komunikacie wiceprezes ds. handlowych w Norwegian Magnus Maursund.

Prezes Portu Lotniczego Gdańsk Tomasz Kloskowski poinformował, że gdański port lotniczy ma największą sieć skandynawskich tras w Polsce.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Lotnisko Gdańsk
Norwegian
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.