TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niemieckie bomby na lotnisku w Radomiu
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 19.11.2019 16:30:31
W Radomiu znaleźli niemieckie bomby ; fot. Policja

Dwie bomby o wadze 500 i 50 kg znaleziono na lotnisku w Radomiu.

Dwie niemieckie bomby z okresu II wojny światowej – jedną półtonową, drugą pięćdziesięciokilogramową – znaleziono w czasie rozbudowy pasa startowego na lotnisku w Radomiu. Niewybuchy zabrali i zdetonowali saperzy z Dęblina.

Rzecznik prasowy 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego ppor. Leszek Mućka, powiedział 15 listopada  PAP, że odkrycia dokonano we wtorek wieczorem, ale ze względu na późną porę i bezpieczeństwo saperów, teren zabezpieczono i akcję podjęto dzień później.

Pierwsza bomba, znaleziona w trakcie robót, ważyła 50 kg. Drugą – o wadze 500 kg, leżącą na głębokości około metra - saperzy znaleźli podczas sprawdzania terenu.

"Niewybuchy zostały przewiezione w czwartek na poligon w Nowej Dębie i tam zostały zniszczone" – powiedział rzecznik dęblińskich saperów.

Dodał, że znalezisko było niebezpieczne. "To były bomby, których zapalniki z jakichś powodów nie zadziałały, ale nadal groziły wybuchem" – stwierdził ppor. Mućka.

Bomby przeleżały w ziemi 80 lat. Zostały zrzucone przez Luftwaffe w czasie bombardowania lotniska na Sadkowie we wrześniu 1939 r. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
Lotnisko Radom