TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niemcy: Strajk lotniskowych ochroniarzy
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 07.01.2019 11:19:23
Niemcy: Strajk lotniskowych ochroniarzy

Strajk pracowników kontroli bezpieczeństwa na berlińskich lotniskach.

Strajk ostrzegawczy personelu odpowiedzialnego za kontrolę bezpieczeństwa w berlińskich portach lotniczych Tegel i Schoenefeld, zorganizowany w poniedziałek - 7 stycznia - przez związek zawodowy sektora usług Verdi, naraził na niedogodności wielu pasażerów.

Ok. 400 osób porzuciło pracę w godzinach od 5 do 9 rano. "Mamy nadzieję, że po stronie pracodawców zrozumiany zostanie ten sygnał" - powiedział jeden z rzeczników Verdi agencji dpa.

Związek zawodowy domaga się wprowadzenia w całym kraju jednolitej stawki 20 euro za godzinę dla personelu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na lotniskach. Łącznie dotyczy to ok. 23 tys. pracowników.

Pracodawcy argumentują, że w wypadku niektórych taryf oznaczałoby to podwyżkę o 55 proc. Oferują podwyżki wysokości od 2 proc. do 8,1 proc. rocznie.

Poniedziałkowy strajk ostrzegawczy, zorganizowany po fiasku negocjacji taryfowych, spowodował konieczność odwołania około 50 lotów. Na Schoenefeld przesunięto też 25 startów na czas po zakończeniu strajku.

Kolejna runda negocjacji taryfowych jest zaplanowana na 23 stycznia. Verdi podkreśla, że możliwe są kolejne strajki na wszystkich niemieckich lotniskach.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
lotnisko
Niemcy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.