TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nie masz maseczki? To nie lecisz!
InfoAir.pl - Opublikowano: 19.06.2020 11:30:08
Nie masz maseczki? To nie lecisz!

USA/Pasażer usunięty z samolotu za odmowę założenia maseczki

Pasażer samolotu American Airlines (AA), który mimo wielokrotnych poleceń personelu pokładowego, odmówił założenia maseczki, został usunięty z pokładu.

Przewoźnik zapowiedział, że mężczyzna nie będzie miał wstępu do jego samolotów dopóki zalecenie to nie zostanie zniesione.

Maseczkowy uparciuch

Do incydentu doszło w czwartek na nowojorskim lotnisku LaGuardia, na pokładzie samolotu, który przygotowywał się do lotu ze 122 pasażerami do Dallas-Fort Worth w Teksasie.

Pasażer, którego określono w komunikacie przewoźnika jako "prawicowego aktywistę", został usunięty z pokładu. Podczas kłótni z obsługą, która nagrał, argumentował, że żadne przepisy nie zobowiązują go do noszenia maski na pokładzie samolotu.

Media podkreślają, że przepisów takich w istocie nie ma; jest to jedynie praktyka i zalecenie linii lotniczych. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) odrzuciła wcześniej wniosek linii lotniczych i działających w nich związków zawodowych aby zakładanie masek było obowiązkowe.

Mężczyzna odleciał do Dallas późniejszym rejsem innego przewoźnika.

Bez maseczek nie obsługujemy

American Airlines poinformowały, że mężczyzna nie będzie mógł korzystać z ich usług dopóki obowiązywać będzie zalecenie noszenia maseczek przez pasażerów i członków załogi wprowadzone w okresie pandemii.

"Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort naszym klientom i członkom załogi i dlatego zaostrzyliśmy egzekwowanie zalecenia zasłaniania ust i nosa na pokładzie"- oświadczył rzecznik AA Ross Feinsten.

"Oczekujemy, że klienci, którzy wybiorą nas będą tego przestrzegać. Jeśli to konieczne będziemy odmawiać podróży klientom, którzy tego odmówią" - dodał.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
USA