TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na lotnisku w Poznaniu powstaje hotel Moxy
PAP / INFOAIR.PL - Opublikowano: 26.07.2018 16:00:07
Na lotnisku w Poznaniu powstaje hotel Moxy

Kamień węgielny pod budowę hotelu marki Moxy, należącej do sieci Marriott International wmurowano w czwartek w sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Obiekt ma być uruchomiony pod koniec przyszłego roku.

Kamień węgielny pod budowę hotelu marki Moxy, należącej do sieci Marriott International wmurowano w czwartek w sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Obiekt ma być uruchomiony pod koniec przyszłego roku.

Planowany hotel o powierzchni całkowitej ponad 5,3 tys. mkw. będzie oferował 120 pokoi. Będzie dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań, fitness clubem oraz parkingiem na 89 miejsc. Wartość inwestycji przekracza 36 mln zł.

"Jako pierwsza polska firma zdecydowaliśmy się podpisać umowę na markę Moxy i wprowadzić ją do Polski. Zdecydowaliśmy się na markę Moxy w tym miejscu, gdyż wierzymy, że pasuje ona do Poznania, który jest miastem innowacji, otwartym na młodych ludzi. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji – przy lotnisku, a jednocześnie w pobliżu zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego" – poinformował prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu.

Inwestorem zastępczym została wybrana firma Polski Holding Nieruchomości. Wykonawcą jest firma Warbud. To drugi hotel Moxy w portfolio Chopin Airport Development. Pod koniec wakacji ruszy pierwszy hotel tej marki przy podkatowickim lotnisku w Pyrzowicach

"Każda inwestycja tutaj, na terenie portu to jest inwestycja w Poznań, to jest inwestycja w region i w jego mieszkańców" - powiedział w czwartek prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

Umowa dzierżawy gruntu pomiędzy Portem Lotniczym Poznań - Ławica a spółką Chopin Airport Development została zawarta w lutym 2017 roku. Spółka jest inwestorem oraz po wybudowaniu operatorem hotelu Moxy z grupy Marriott.

"W październiku 2017 roku podpisaliśmy umowę franczyzową z Marriott International, a następnie zleciliśmy przygotowanie projektu architektonicznego w pracowni Emkaa Architekci. W tym samym czasie ubiegaliśmy się o pozwolenie na budowę oraz przygotowaliśmy pełną dokumentację inwestycyjną. W ostatnich dniach zawarliśmy umowę z generalnym wykonawcą – firmą Warbud oraz inwestorem zastępczym PHN" – poinformował dyrektor rozwoju i strategii Chopin Airport Development Adam Pilczuk.

Chopin Airport Development jest liderem inwestycji okołolotniskowych branży hotelowej w Polsce. Jest inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów i inwestycji hotelowych. W portfelu CAD są trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina. Spółka posiada także hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Porcie Lotniczym Gdańsk oraz na Półwyspie Helskim. Wkrótce otworzą się także dwa hotele Moxy w Katowicach i Poznaniu oraz Holiday Inn Express Rzeszów.

Port Lotniczy Poznań-Ławica 2018 oferuje ponad 70 kierunków regularnych i czarterowych. Ruch pasażerski w 2017 roku przekroczył 1,8 mln osób. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.