TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na gdańskim lotnisku śpi 21 samolotów [FILM]
InfoAir.pl - Opublikowano: 12.05.2020 15:30:22
Na gdańskim lotnisku śpi 21 samolotów [FILM]; fot. videorelacja.pl

Zobaczcie samoloty "śpiące" na płycie gdańskiego lotniska podczas pandemii koronawirusa

W Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy podczas epidemii Covid-19 parkuje 21 samolotów.

Klimat uśpionego (choć nie do końca) lotniska zobaczyć można na opublikowanym niedawno filmie. Robi wrażenie!

Od 14 marca

Stan zagrożenia epidemicznego obowiązuje w Polsce od 14 marca br., dzień później wprowadzono znaczne ograniczenia w ruchu granicznym, a także zakaz regularnych lotów krajowych i zagranicznych. Regularne połączenia stopniowo wygaszano już wcześniej - od 9 marca, kiedy to zawieszono loty do Włoch.

Później nastąpiły tzw. loty repatriacyjne, a w końcu także i te ustały.

Najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazu regularnych lotów krajowych i zagranicznych przedłużono do 23 maja br. - wcześniejsze obowiązywało do 9 maja. A tymczasem na lotnisku “śpi" 21 samolotów (tak określa obecną sytuację zaparkowanych na płycie maszyn samo lotnisko - w tytule filmu nakręconego słonecznego popołudnia i opublikowanego 6 maja na Youtube. Wśród śpiących samolotów jest:

  • 10 airbusów Wizz Air

  • 7 bombardierów LOT-u

  • 3 boeingi Ryanaira.

-" Chcemy pomagać naszym partnerom, dlatego chętnie przyjmujemy ich samoloty na korzystnych dla nich warunkach – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy w rozmowie z Gazetą Wyborczą Trójmiasto. - Dla nas to też ważne, bo jak życie na niebie będzie się odradzać, to zacznie od razu i u nas, bo samoloty już mamy.

Zobaczcie śpiące samoloty na filmie:


Cargo i remonty

Nie oznacza to jednak, że w Rębiechowie ruch ustał całkowicie - wciąż latają samoloty cargo, a w tym szczególnym czasie obserwowany jest wzrost liczby przesyłek międzynarodowych zawierających artykuły medyczne, higieniczne czy wyposażenie dla szpitali - czytamy na stronie internetowej gdańskiego lotniska. W marcu 2020 roku gdańskie lotnisko obsłużyło 609 634 kg towarów - o 7,4 proc. więcej niż w marcu 2019 roku.

Na lotnisku i w jego najbliższym otoczeniu nie ustały też prace budowlane. Powstaje nowy pirs terminalu pasażerskiego oraz pierwszy biurowiec Airport City - Alpha.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
lotnisko
Lotnisko Gdańsk