TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Jastrzębie pracuje nad bezpłatną komunikacją dla uczniów
TUJASTRZEBIE.PL - Opublikowano: 18.04.2017 19:16:34

Dużo się dzieje w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak informuje portal tujastrzebie.pl - dużo się dzieje w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. Eksperci pracują nad bezpłatną komunikacją dla jastrzębskich uczniów, związek podpisał umowę na obsługę miejscowości, które nie należą do związku, a PKM walczy o przetrwanie.

Taryfa zero dla jastrzębskich uczniów

Dziś naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach rozpoczynają prace nad opracowaniem metody, która pozwoliłby wyliczyć wysokość utraconych dochodów z tytułu wprowadzenia bezpłatnych przejazdów dla uczniów i studentów z Jastrzębia-Zdroju. Zadanie ma zostać wykonane do końca maja, a bezpłatna komunikacja ma zacząć obowiązywać od sierpnia 2017 roku.

PKM walczy o przetrwanie

Zgromadzenie Wspólników PKM Jastrzębie, czyli Zarząd MZK wyraził zgodę na sprzedaż dwóch nieruchomości należących do PKM. Chodzi o parking znajdujący się przy zajezdni, a także budynek byłej lakierni. - Skuteczne zbycie tych nieruchomości pozwoli ustabilizować płynność finansową naszego przedsiębiorstwa. Ale jest to tylko rozwiązanie tymczasowe - mówi Stanisław Słowiński, prezes PKM.

MZK podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim

Umowa dotyczy obsługi komunikacji miejskiej w Orzeszu, Ornontowicach i Zebrzydowicach. Miesięcznie z tego tytułu wpływa do budżetu Związku średnio 20 tys. zł. To kontynuacja współpracy. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami gminy niebędące członkami MZK mogą korzystać z usług związku m.in. za pośrednictwem władz województwa ? wyjaśnia Rafał Jabłoński, pełnomocnik MZK ds. mediów.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
MZK Jastrzębie Zdrój
BKM

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.