TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Modlin Airport z wynikami za III kwartały: 2,6 mln pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 06.11.2018 08:30:02
Modlin Airport z wynikami za III kwartały: 2,6 mln pasażerów

Lotnisko w Modlinie od początku roku do końca października obsłużyło ponad 2,6 mln pasażerów.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku obsłużył 2 601 777 pasażerów - poinformował w poniedziałek port. To 5,1-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Lotnisko spodziewa się, że w całym 2018 r. obsłuży ponad 3 mln podróżnych.

-"Liczba obsłużonych pasażerów w październiku 2018 wyniosła 264 736. Dzięki temu odnotowaliśmy 6,0-proc. wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Jest to najlepszy październik w historii portu i kolejny już tegoroczny miesiąc z dodatnim bilansem. W pierwszych 10 miesiącach tego roku obsłużyliśmy 2 601 777 pasażerów, wzrost wyniósł 5,1 proc. W całym roku 2018 spodziewamy się przekroczenia po raz pierwszy progu 3 mln pasażerów" - poinformował w komunikacie port.

Port w zimowej siatce połączeń oferuje 45 kierunków, w tym trzy nowości: do Ammanu (Jordania), Kijowa i Lwowa na Ukrainie. Wszystkie połączenia obsługiwane są przez irlandzką linię Ryanair.

Lotnisko w Modlinie powstało w 2012 r. Właścicielami spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin są: Agencja Mienia Wojskowego (34,43 proc. udziałów), województwo mazowieckie (30,37 proc. udziałów), Państwowe Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze (30,39 proc. udziałów) oraz Nowy Dwór Mazowiecki (4,81 proc. udziałów). Na lotnisku operuje Ryanair. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Modlin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.