TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Malbork z droższymi biletami i wsiadaniem z przodu
RADIO GDAŃSK - Opublikowano: 07.02.2019 12:23:48

Nawet o 50 groszy wzrośnie cena biletu autobusowego w Malborku. Do tego dojdzie obowiązek wsiadania do autobusu pierwszymi drzwiami

Jak informuje Radio Gdańsk - będą podwyżki cen biletów autobusowych w Malborku. Na wniosek Miejskiego Zakładu Komunikacji przyjęli je miejscy radni. Jeszcze w tym miesiącu cena normalnego biletu jednorazowego wzrośnie o 50 groszy, do 3 złotych.

Przez kolejne 4 lata cena wzrośnie o 10 groszy każdego roku. W 2023 roku jednorazowy bilet będzie kosztował w Malborku 3 złote 40 groszy. Zgodnie z nowym taryfikatorem, wzrosną też ceny biletów okresowych. Podwyżka cen biletów była podyktowana trudną sytuacją finansową malborskiego MZK.

– Nasze przychody nie pokrywają wszystkich kosztów działalności. Decyzja o podniesieniu cen biletów była ostatecznością – tłumaczy Małgorzata Zemlik, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku.

Coroczne straty

Ceny biletów w Malborku utrzymywały się na tym samym poziomie od prawie 8 lat. – Ostatni raz podnieśliśmy je w 2011 roku. Po każdej podwyżce odnotowywaliśmy spadek liczby pasażerów. Większość z nich po pewnym czasie jednak wracała. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi prezes malborskiego MZK.

Każdego roku MZK w Malborku odnotowuje straty w wysokości nawet 300 tys. złotych. Dużą część kosztów generuje przestarzały tabor wymagający częstych napraw. Spółka chce poprawić swoją sytuację poprzez zakup z wykorzystaniem unijnego dofinansowania nowoczesnych autobusów elektrycznych. Jest szansa, że pierwszych pięć tego typu pojazdów trafi do Malborka już w przyszłym roku.

Przednimi drzwiami

Od ponad roku Miejski Zakład Komunikacji realizuje plan naprawczy, który ma poprawić jego kondycję finansową. Jednym z punktów planu jest nowa zasada, która będzie obowiązywać pasażerów.

– Wprowadzamy obowiązek wsiadania do autobusu pierwszymi drzwiami. W ten sposób kierowca będzie miał możliwość wyeliminowania gapowiczów. Na pewno wzrośnie też bezpieczeństwo w naszych autobusach – mówi Małgorzata Zemlik.

Zasada będzie obowiązywać od 1 marca, tylko poza godzinami szczytu komunikacyjnego. Przednimi drzwiami nie będą musiały wsiadać osoby niepełnosprawne oraz pasażerowie z wózkami dziecięcymi.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
MZK Malbork
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.