TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lufthansa redukuje personel. Na początek ... administracja
InfoAir.pl - Opublikowano: 08.07.2020 08:30:36
Lufthansa redukuje personel. Na początek ... administracja

Niemcy/ Lufthansa zredukuje personel kierowniczy i administracyjny z powodu pandemii

Koncern Lufthansa, do którego należy flagowy niemiecki przewoźnik lotniczy, poinformował we wtorek, 7 lipca, że w związku z kryzysem koronawirusowym zamierza zwolnić do 1000 pracowników kierowniczych i administracyjnych.

Liczba kierowniczych stanowisk ma się w całym koncernie zmniejszyć o 20 proc., co dotyczy zarówno jego zarządu, jak też zarządów spółek córek.

Według władz koncernu, dzięki zgodzie akcjonariuszy Lufthansy na przyjęcie wielomiliardowego państwowego pakietu ratunkowego oraz obiecanej pomocy rządów Austrii i Szwajcarii finansowanie grupy jest na razie zapewnione.

-"Jednak pełne spłacenie państwowych kredytów i świadczeń wraz z odsetkami poważnie obciąży firmę w najbliższych latach i dlatego nie da się uniknąć długofalowego redukowania kosztów" - zaznaczyła Lufthansa.

Według oceny samego koncernu, obecne ograniczenie ruchu powietrznego sprawia, iż jego nadwyżka personelu latającego wynosi aktualnie 22 tys. pełnoetatowych pracowników. Lufthansa chce jednak uniknąć zbiorowych wypowiedzeń i prowadzi ze związkami zawodowymi negocjacje w sprawie zgody na pogorszenie finansowych warunków zatrudnienia. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
załoga
Lufthansa