TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lufthansa i Ufo zgodziły się na arbitraż
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 13.11.2019 13:30:32
Lufthansa i Ufo zgodziły się na arbitraż

13 listopada Lufthansa ogłosiła, że rozpocznie postępowanie arbitrażowe ze związkiem reprezentującym personel pokładowy (Ufo).

13 listopada największe niemieckie linie lotnicze Lufthansa ogłosiły, że zgodziły się rozpocząć postępowanie arbitrażowe ze związkiem reprezentującym personel pokładowy (Ufo).

Lufthansa we wspólnym oświadczeniu z Ufo poinformowała, że rozmowy obu stron były konstruktywne i pokazały, że osiągnięcie porozumienia między nimi jest możliwe. Kolejne strajki "na razie" są wykluczone.

W ubiegłym tygodniu związek przeprowadził dwudniowy strajk. Zmusiło to Lufthansę do odwołania setek lotów. Ufo nazwało akcję protestacyjną elementem zaciekłego sporu z Lufthansą o płace i status prawny związku.

Lufthansa i Ufo mają nadzieję, że bezstronny specjalista pomoże im znaleźć rozwiązanie, które obie strony będą w stanie zaakceptować. O postępach planują poinformować w czwartek podczas wspólnej konferencji prasowej.

Związek UFO reprezentuje około 21 tys. członków załóg Lufthansy. Domaga się dla nich podwyżki uposażenia zasadniczego i dodatków płacowych, a także rozszerzenia możliwości zawierania normalnych umów o pracę przez pracowników sezonowych.

Do kwietnia przyszłego roku sąd pracy musi wydać wyrok w sprawie wniosku Lufthansy o odebranie Ufo statusu związku uprawnionego do zawierania umów zbiorowych. Ufo obawia się szczególnie tego, że Lufthansa mogłaby zawrzeć umowę dotyczącą personelu kabinowego z konkurencyjnym związkiem Verdi, który wchodzi w skład niemieckiej federacji związkowej DGB.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
personel
Lufthansa