TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubelskie lotnisko miejscem ćwiczeń anyterrorystów
InfoAir.pl - Opublikowano: 12.10.2020 14:00:39
Lubelskie lotnisko miejscem ćwiczeń anyterrorystów; fot. Policja

Ćwiczenia służb na lotnisku w Lublinie

6 października na terenie lotniska odbył się pierwszy epizod ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem Renegade/Sarex-20.

Na płycie lotniska wylądował samolot przejęty przez terrorystów. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren lotniska, a policyjni negocjatorzy podjęli działania zmierzające do uwolnienia zakładników. Kolejne epizody ćwiczeń będą rozgrywane na terenie kilku województw w kraju. Ich organizatorem jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W trakcie ćwiczenia przeprowadzono epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie Renegade. Kolejne symulacje będą rozgrywane w przestrzeni powietrznej RP, Zatoce Pomorskiej, Zatoce Gdańskiej, na obszarach województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego.

W ćwiczeniu udział wzięły podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w państwie, między innymi: Dowództwo Operacyjne RSZ z podporządkowanymi centrami i ośrodkami, Dowództwo Generalne RSZ z podległymi jednostkami wojskowymi, Żandarmeria Wojskowa, Wojska Obrony Terytorialnej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Czerwony Krzyż, Grupa Karkonoska GOPR oraz podchorążowie uczelni wojskowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Lotnisko Lublin