TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisku Szczecin podsumowuje rok 2018: 600 tys. pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 05.04.2019 13:30:16
Lotnisku Szczecin podsumowuje rok 2018: 600 tys. pasażerów

Blisko 600 tys. pasażerów obsłużył w 2018 r. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów, wobec 2017 r. to wzrost o 11 proc.

Blisko 600 tys. pasażerów obsłużył w 2018 r. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów, wobec 2017 r. to wzrost o 11 proc. W tym roku lotnisko planuje zakończyć prace budowlane na powstającym terminalu cargo.

"Wyniki są dobre i lepsze niż w 2017 r." - powiedział dziennikarzom w czwartek prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Maciej Dziadosz.

"W 2018 r. obsłużyliśmy prawie 600 tys. pasażerów (...). W porównaniu z 2017 r. jest to wzrost na poziomie 11 proc., choć pierwsze trzy kwartały ub.r. były powyżej 20 proc. Niestety duży negatywny wpływ miało również zamknięcie lotów Ryanaira do Warszawy, które spowodowało tąpnięcie w liczbie pasażerów w czwartym kwartale" - dodał.

Plany na rok 2019

Dziadosz powiedział także, że w br. lotnisko planuje zwiększyć liczbę obsłużonych pasażerów o około 10 proc.

W letnim rozkładzie lotów ze Szczecina znajdują się cztery trasy; codziennie odbywają się loty do lotniska Londyn Stansted, po dwa razy w tygodniu do Liverpoolu i do Dublina oraz trzy razy w tygodniu loty do Krakowa.

Na lotnisku prowadzone są prace budowlane przy terminalu cargo; stan ich zaawansowania to około 40 proc.

"Terminal cargo już widać, czyli konstrukcja słupowa jest już wystawiona. Jest także przygotowany plac, roboty idą zgodnie z harmonogramem. Planowane zakończenie prac budowlanych to czerwiec br., a oddanie obiektu w pełni do użytku to wrzesień br." - powiedział Dziadosz.

"Terminal cargo to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku" - dodał Dziadosz.

Wiosenne nowości

W poniedziałek na lotnisku uruchomiono połączenie z Kopenhagą. Nowe połączenie ze stolicą Danii obsługują samoloty Scandinavian Airlines System.

Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów oddalony jest od Szczecina o 33 km. Ma połączenie kolejowe z trasą Goleniów-Kołobrzeg. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Szczecin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.