TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko Wrocław w kwietniu 2019 - 271 tys. pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 10.05.2019 13:30:17
Lotnisko Wrocław w kwietniu 2019 - 271 tys. pasażerów; fot. Airport Wrocław

W tym roku wrocławskie lotnisko obsłużyło już prawie milion pasażerów.

W kwietniu, pierwszym miesiącu sezonu letniego, z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 271 tys. pasażerów. Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już blisko milion podróżnych – poinformowały władze spółki.

Jak podano w przesłanym PAP komunikacie, w kwietniu 2019 roku z wrocławskiego lotniska skorzystało o 6,4 proc. pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Największy udział w ruchu miały linie niskokosztowe, które przewiozły łącznie ponad 190 tys. podróżnych. Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 960 tys. pasażerów, czyli o 11,9 proc. więcej niż przed rokiem.

Na Południe!

-"Uwagę zwraca fakt, że w samolotach na Teneryfę, Maltę, do Lizbony, Rzymu czy Madrytu zajętych było ok. 95 proc. miejsc, a tylko niewiele mniej, ok. 92-93 proc., na większości pozostałych tras południowych, zwłaszcza do Włoch i Hiszpanii. Pod tym względem te kierunki już biją rekordy, a sezon letni dopiero się rozpoczął" - mówi cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Bardzo dużą popularnością cieszą się także wszystkie połączenia na Wyspy Brytyjskie, do miast ukraińskich i gruzińskiego Kutaisi, jak również do Paryża Beauvais czy Eindhoven.

Przybywa też podróżnych na kierunkach krajowych. Na trasie na warszawskie Lotnisko Chopina przewoźnik PLL LOT odnotował 13 proc. pasażerów więcej niż w kwietniu przed rokiem. Z kolei na trasie do Gdańska, obsługiwanej przez linie Ryanair, liczba podróżnych wzrosła o ponad 17 proc.

-"Rozkręca się już letni sezon wyjazdów również z biurami podróży. W kwietniu z ich oferty skorzystało blisko 18 proc. pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Dużą popularnością cieszą się w tym roku kierunki tureckie, jak również - już tradycyjnie - greckie, hiszpańskie czy bułgarskie. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve. To najbardziej na południe położony region Portugalii" - napisano w komunikacie.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Wrocław