TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko Wrocław w I półroczu: 1,6 mln pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 09.07.2019 18:00:53
Wrocławskie lotnisko w I półroczu: 1,6 mln pasażerów

W pierwszym półroczu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 mln pasażerów

Port Lotniczy Wrocław zanotował w pierwszym półroczu tego roku rekordowy wynik jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. Przez wrocławskie lotnisko przewinęło się ponad 1,6 mln pasażerów, to o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie przedniego roku.

Władze wrocławskiego lotniska podkreślają, że w pierwszym półroczu tego roku port lotniczy zanotował najlepszy wynik w historii jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. Wskazano przy tym, że znaczący wzrost – o ponad 18 proc. - odnotowali przewoźnicy sieciowi.

"Oferta przewoźników sieciowych jest coraz bogatsza. Podróżnych przyciągają zwłaszcza rejsy do największych hubów przesiadkowych. Potwierdza to sukces połączenia do Paryża, uruchomionego przez linie Air France przed rokiem. Już widać, że bardzo dużą popularnością cieszy się również nowe połączenie do Amsterdamu, uruchomione przez linie KLM na początku maja" – powiedział dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki.

Niskokosztowy

Blisko 7-procentowy wzrost liczby podróżnych korzystających z wrocławskiego lotniska zanotowały w pierwszym półroczu tego roku również linie niskokosztowe. Dużym powodzeniem cieszyły się połączenia do Kijowa Boryspola (Ryanair) i Charkowa (Wizz Air), które zostały uruchomione jesienią ubiegłego roku. Podróżnych korzystających z oferty takich przewoźników przybyło również na innych kierunkach – południe Europy oraz Wyspy Brytyjski i Skandynawia.

Sztucki podkreślił, że segment połączeń niskokosztowych rozwija się bardzo stabilnie. "Fakt, że samoloty na większości tras są wypełnione niemal w 100 proc. przekonuje, że oferta przewoźników jest dobrze dobrana do oczekiwań podróżnych" - dodał.

Wzrost liczy podróżnych korzystających z wrocławskiego lotniska odnotowano również w lotach czarterowych (17 proc. więcej w stosunku do półrocza ubiegłego roku). Przybywa podróżnych również w ruchu krajowym. Np. PLL LOT na trasie do warszawskiego portu Chopina zanotował w pierwszym półroczu 10-procentowy wzrost liczby podróżnych w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.