TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko Wrocław w I kwartale 2019 r. - 700 tys. pasażerów
- Opublikowano: 16.04.2019 16:30:33
Lotnisko Wrocław w I kwartale 2019 r. - 700 tys. pasażerów

Pierwszy kwartał na mocnym plusie w wykonaniu Portu Lotniczego Wrocław.

Pierwszy kwartał na mocnym plusie w wykonaniu Portu Lotniczego Wrocław. W tym okresie Port Lotniczy Wrocław obsłużył blisko 700 tys. pasażerów. To o 14,2% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Najbardziej dynamicznie rozwijają się połączenia sieciowe, systematycznie rośnie liczba pasażerów korzystających z oferty tanich linii oraz biur podróży.

Efekt Air France

Wynik przewoźników sieciowych zwraca uwagę. Od początku stycznia do końca marca 2019 na obsługiwanych przez nich kierunkach międzynarodowych liczba pasażerów wzrosła aż o 26,1% w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku.

– Wpływ na to mają nowe kierunki, a zwłaszcza połączenie Air France na główne lotnisko Paryża. Ale znaczący wzrost odnotowały też linie Lufthansa na dwóch bardzo popularnych kierunkach niemieckich, do Monachium i Frankfurtu oraz linie Eurowings na trasie do Düsseldorfu. Dodam, że znakomity wynik przewoźników sieciowych w pierwszym kwartale tego roku nie jest wyjątkiem. Już od dłuższego czasu obserwujemy regularny wzrost ruchu w tym segmencie, a przewoźnicy sukcesywnie wzbogacają ofertę – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Przypomnijmy, że już 6 maja wystartuje nowe, bardzo ważne połączenie sieciowe z Wrocławia. Holenderskie linie KLM, przewoźnik dysponujący rozbudowaną siatką globalną, uruchomi rejsy do Amsterdamu. Tamtejsze lotnisko Schiphol jest jednym z największych portów przesiadkowych na świecie.

Popularniejsze krajówki

W pierwszym kwartale tego roku o blisko 12% wzrosła liczba pasażerów na trasie z Wrocławia na Lotnisko Chopina w Warszawie, obsługiwanej przez PLL LOT. Od tego sezonu przewoźnik wprowadził na tej trasie większe samoloty.

O ponad 10% pasażerów więcej przewiozły również tanie linie. – W przypadku większości kierunków w samolotach zajętych jest ponad 90% miejsc. Dotyczy to przede wszystkim połączeń na południe Europy i na Wyspy Brytyjskie, ale w błyskawicznym tempie rozwijają się też kierunki wschodnie – mówi Jarosław Sztucki.

Rośnie czarter

Wyraźnie i systematycznie rośnie również ruch czarterowy z Wrocławia. Zimą tego roku w podróż z biurem podróży wybrało się o ponad 50% pasażerów więcej niż w tym samym okresie 2018.

– Tour operatorzy zaproponowali w sezonie zimowym m.in. egzotyczne Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman – to nowości, a także wprowadzony w ubiegłym roku Zanzibar. U progu sezonu letniego obserwujemy, że rośnie też zainteresowanie dobrze znanymi, sprawdzonymi kierunkami, jak Turcja, Grecja, Hiszpania czy Bułgaria. Np. wycieczki do Turcji ruszają w tym roku już w kwietniu, miesiąc wcześniej niż przed rokiem – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Przypomnijmy, że 31 marca w Porcie Lotniczym Wrocław w życie wszedł nowy rozkład lotów i rozpoczął się też czarterowy sezon letni. Podróżni mają do dyspozycji łącznie 83 połączenia, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych obsługiwanych przez tanie linie oraz 24 połączenia czarterowe.

Poniżej trochę statystyk - Marzec 2019 na lotniku we Wrocławiu:

  • Ponad 14% wzrostu ruchu pasażerskiego

  • Ponad 245,5 tysiąca obsłużonych pasażerów

  • Ponad 11% wzrostu w ruchu niskokosztowym

  • Ponad 27% wzrostu w sieciowym ruchu międzynarodowym

  • Ponad 38% wzrostu w ruchu czarterowym

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Wrocław