TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko Warszawa za III kwartały 2019: ponad 14 mln pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 21.10.2019 16:30:05
Lotnisko Warszawa za III kwartały 2019: ponad 14 mln pasażerów; fot. Airport Warszawa

Tylko we wrześniu Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 1,8 mln pasażerów.

We wrześniu Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 1 mln 879 tys. pasażerów, czyli o 3,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformowało biuro prasowe Lotniska w komunikacie. Warszawski port planuje też otwarcie nowych tras, m.in. do Kolombo.

Jak podano, od początku tego roku w ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 13 mln osób (wzrost o 5,3 proc.), a w ruchu krajowym 1 milion 302 tysiące pasażerów. Łącznie z usług stołecznego portu skorzystało już 14 milionów 345 tysięcy osób, czyli o 4,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W związku z tym port planuje nowe trasy. Od 3 listopada startują regularne rejsy do Kolombo na Cejlonie (3 razy w tygodniu). Będzie to kolejna bezpośrednia trasa długodystansowa z Warszawy realizowana samolotem szerokokadłubowym.

Kierunek: USA

W związku z planowanym dodaniem Polski do programu ruchu bezwizowego (visa waiver program) otwarta zostanie także kolejna trasa dalekodystansowa PLL LOT z Warszawy do USA – samoloty naszego narodowego przewoźnika polecą do San Francisco od 5 sierpnia 2020 r. Rejsy będą obsługiwane boeingami 787 cztery razy w tygodniu.

Według komunikatu, równocześnie z połączeniami międzynarodowymi rozwijana jest krajowa siatka zasilająca. Od 27 października br. PLL LOT wprowadzi bezpośrednie loty z Warszawy do Bydgoszczy. Zaplanowano 9 rejsów w tygodniu, które zostały tak dopasowane do siatki PLL LOT, aby umożliwić wygodne przesiadki pasażerom z największego miasta województwa kujawsko-pomorskiego do miast europejskich. Także na trasie do Lublina częstotliwość rejsów wzrośnie od sezonu zima 2019/20 do 9 razy w tygodniu.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2018 roku odprawiło 17,8 mln. W sezonie Lato 2019 port oferuje 121 połączeń regularnych i 68 czarterowych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Warszawa