TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko w Radomiu pod lupą prokuratury
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 06.03.2019 17:30:56
Lotnisko w Radomiu pod lupą prokuratury

Śledztwo w sprawie niegospodarności b. zarządu spółki Port Lotniczy Radom

Śledztwo w sprawie wyrządzenia spółce Port Lotniczy Radom szkody majątkowej w wysokości ponad 408 tys. zł przez byłych członków zarządu wszczęła w środę - 6 marca - prokuratura w Radomiu. Sprawa dotyczy niekorzystnej – zdaniem śledczych – umowy najmu siedziby spółki.

Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom Wschód. "Śledztwo dotyczy wyrządzenia spółce w okresie od 12 marca 2014 r. do 30 czerwca 2018 r. znacznej szkody majątkowej przez członków zarządu Portu Lotniczego Radom poprzez zawarcie niekorzystnej umowy najmu" – poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas. Dodała, że szkoda została oszacowana na ponad 408 tys. zł.

Umowa najmu dotyczyła ostatniej siedziby spółki – przy ul. Kaszubskiej w Radomiu. Zawarł ją w 2014 r. ówczesny prezes Tomasz Siwak. W maju 2017 r. nowa prezes Dorota Rajkowska przedłużyła ją na kolejne dwa lata.

Zawiadomienie do prokuratury złożył prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, które kupiło w październiku ub. roku radomskie lotnisko. "Sprawa jest na etapie początkowym. W ciągu trzech miesięcy prokurator podejmuje czynności procesowe, zbiera dokumentację i następnie będzie decydował o dalszym biegu sprawy" – zaznaczyła rzeczniczka prokuratury.

Za przestępstwo określone w art. 296 par. 1 Kodeksu karnego grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Radom
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.