TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko w Modlinie w lutym: 229 tys. pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 07.03.2019 12:00:22
Lotnisko w Modlinie w lutym: 229 tys. pasażerów

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w lutym br. obsłużył prawie 229 tys. pasażerów.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w lutym br. obsłużył prawie 229 tys. pasażerów - poinformował we wtorek w komunikacie port. Dodano, że to 5,9-proc. wzrost w porównaniu do lutego 2018 r. W okresie styczeń– luty br. lotnisko obsłużyło łącznie 463 311 pasażerów.

Prawie 229 tys. pasażerów, którzy w lutym podróżowali, korzystając z infrastruktury Portu Lotniczego Warszawa/Modlin to o blisko 6 procent więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Był to jednocześnie najlepszy luty pod względem przewozów w dotychczasowej historii portu. W okresie styczeń – luty 2019 r. obsłużono łącznie 463 311 pasażerów (wzrost o 3,9 % w odniesieniu do roku 2018).

W dniu 5 marca odbyło się spotkanie współwłaścicieli Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Na prośbę jednego z współwłaścicieli ogłoszono przerwę do 12 marca br. Na przyszłotygodniowym spotkaniu powinny zapaść kluczowe decyzje dotyczące planowanych od kilku lat inwestycji na lotnisku.

- Stała wzrostowa tendencja naszego portu pokazuje przede wszystkim, że jest to lotnisko stworzone dla pasażerów. Modlin osiągnął pozycję 6. największego lotniska w Polsce w niespełna sześć lat i pod względem liczby obsługiwanych pasażerów dorównuje lotniskom z kilkudziesięcioletnią historią. Mamy nadzieję, że niedługo zakończy się impas wśród udziałowców i nasze lotnisko rozpocznie inwestycje, które będą służyć pasażerom – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Modlin
  • Mikołaj Stawicki – 07.03.2019

    Nigdy nie zrozumiem bezsensownej niechęci PiSu do lotniska w Modlinie. Rozumiem, że wszystko co zrobiła Platforma jest dla nich be, ale bez przesady

  • Artur Bratuś – 07.03.2019

    Tylko Modlin, nigdy Radom!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.