TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko w Hanowerze przegrało z upałem
PAP / INFOAIR.PL - Opublikowano: 01.08.2018 13:19:12
fot. wikipedia

Z powodu uszkodzenia przez upał jednego z pasów startowych we wtorek, 24 lipca wieczorem zostało zamknięte lotnisko w Hanowerze.

Z powodu uszkodzenia przez upał jednego z pasów startowych we wtorek, 24 lipca wieczorem zostało zamknięte lotnisko w Hanowerze.

Wysoka temperatura - w ubiegły wtorek w Hanowerze było blisko 36 stopni Celsjusza - spowodowała uszkodzenie północnego pasa lotniska w Hanowerze.

Ze względów bezpieczeństwa wstrzymano wszystkie starty i lądowania. Samoloty, które miały wylądować w Hanowerze, skierowano do innych miast.

Jak poinformował rzecznik lotniska w Hanowerze, poproszono podróżnych, by wrócili do domów. Jednak kilkuset osób zmuszonych jest spędzić noc w terminalach.

Naprawa uszkodzonego przez upał pasa będzie prowadzona przez całą noc. Konieczne jest także sprawdzenie stanu pozostałych pasów hanowerskiego lotniska.

W najbliższych dniach upały w Niemczech wcale nie osłabną. Przeciwnie, meteorolodzy przewidują, że piątek temperatura może wzrosnąć do 38 stopni Celsjusza. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Hanower
Niemcy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.